Зеленський розповів про роботу над альтернативою "Мінську"

Поділитися
Зеленський розповів про роботу над альтернативою Зеленський констатував, що бойовики не виконують Мінські домовленістю © Адміністрація президента України
Україна сьогодні веде діалог щодо ситуації в ОРДЛО в рамках Мінських домовленостей. Але якщо вони не спрацюють, можливі альтернативні варіанти.

Президент України Володимир Зеленський назвав Мінські домовленості єдиним документом, на підставі якого сьогодні можна вести діалог про політико-дипломатичне врегулюванні конфлікту в ОРДЛО. Проте офіційний Київ працює над альтернативними варіантами на випадок, якщо "Мінськ" не спрацює.

"Мінські угоди в нинішньому вигляді – це єдине, що поки є... Це папір, документ, це об'єкт, навколо якого можливе зустрічатися. На рівні Тристоронньої контактної групи в Мінську або на рівні продовження суттєвих кроків, виходячи з Мінських угод, вже на зустрічах в нормандському форматі", - заявив глава держави в інтерв'ю ізраїльському "9 каналу", опублікованому в п'ятницю, 24 січня.

"Навколо чого ще зустрічатися? Звичайно, ми думаємо про це. Чи розробляємо ми інші варіанти, якщо не спрацює цей варіант? Так", - додав Зеленський.

Президент нагадав, що війну в Донбасі "не ми почали, не ми принесли її на нашу територію".

Він також заявив, що в України є претензії до "тієї сторони, бойовиків, яких підтримує Росія", щодо невиконання умов Мінських домовленостей.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не узгодили списки для обміну утримуваними особами у форматі "всіх на всіх", а також не домовилися про дату чергового перемир'я.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Сіліної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі