"Нова позиція України є незмінною. Вона була проголошена під час нормандського саміту президентом Зеленським, що як мінімум в частині [питання контролю над кордоном] Мінські угоди підлягають перегляду", - наголосив він.
За словами Рєзнікова, виконувати пункти Мінських угод потрібно у такому прядку:
1. Роззброєння підконтрольних Кремлю незаконних збройних формувань;
2. Встановлення режиму повної тиші;
3. Виведення всіх НЗФ з території України;
4. Повернення під український контроль ділянки кордону з РФ;
5. Проведення виборів.
"Неможливо провести вибори, якщо український кордон з Росією не контролюється українськими військовими. Про це свідчить міжнародний досвід. Українська делегація наполягатиме, що як мінімум у цій частині Мінські угоди підпадають під перегляд і оновлення", - підсумував Рєзніков.
На першочерговому виконання політичного блоку угод – проведенні виборів – наполягає Росія. Україна обстоює першочерговість безпекового блоку, припинення вогню та повернення контролю над кордоном.
Як повідомлялося, 9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.
Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.
Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.
Докладніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".