Зеленський назвав складові стратегії реінтеграції Донбасу

Поділитися
Зеленський назвав складові стратегії реінтеграції Донбасу Ключові тези стратегії: просто перестати стріляти і помиритися
Перший етап - припинення бойових дій.

Стратегія деокупації і реінтеграції Донбасу містить три етапи, перший з яких - припинення бойових дій, заявив президент України Володимир Зеленський, виступаючи на Форумі єдності в Маріуполі.

"Перший етап - це завершення гарячої стадії і припинення вогню. Ми впевнені, що обов'язково досягнемо цього найближчим часом", - цитує гаранта LB.ua.

Другим, за його словами, має стати примирення людей і пошук консенсусу. Традиційно заклики до миру з бойовиками лунають із Кремля та від представників проросійських сил в Україні.

"Другий невід'ємний етап - примирення людей, пошук консенсусу. Скільки часу потрібно, щоб загоїлися рани? Це складний, нейрохірургічний процес. Це як тримати сірники біля відкритої каністри бензину - один необережний рух, одна неправильна заява може все перекреслити і відновити гарячу стадію конфлікту", - додав Зеленський.

На завершальній стадії повинна відбутися "реальна, а не на папері" реінтеграція українських територій, тимчасово окупованих Росією.

"І третій - безпечна реінтеграція не на папері, а реальна. Є багато світових прикладів, коли гостру стадію конфлікту вдалося припинити і навіть відбулося часткове примирення. Але не відбулося головного - повернення території", - нагадав президент.

І наголосив на тому, що Україну такий варіант не влаштовує, держава розраховує на повноцінне повернення Донбасу і Криму: ""Після п'яти років війни має, нарешті, з'явитися державна стратегія безпечної реінтеграції Донбасу і – нагадую – Криму".

За словами Зеленського, стратегія має містити чотири обов'язкових складових: прозорість, консенсус, реалізм та імплементацію. А держава повинна не тільки пояснювати власні кроки, але й ініціювати масштабний національний діалог для спільного пошуку рішень.

"Помилково думати, що ми швидко і легко повернемо Крим військовим шляхом. Потрібно розуміти, що вже завтра на окупованій території Донбасу всі люди не заговорять українською. Ми не повинні тішити себе цими ілюзіями", - констатував президент.

Нагадаємо, раніше в команді Зеленського критикували "непрацюючі" Мінські угоди й анонсували заміну українських перемовників у Тристоронній контактній групі для "пожвавлення".

Але останнім часом ставлення до "Мінську" змінилося: Україна підписала і готується імплементувати "формулу Штайнмаєра", в Луганській області, попри обстріли бойовиків, відбувається розведення сил і засобів, розробляється новий закон про особливий статус ОРДЛО.

Реалізації "формули" для розблокування саміту в "нормандському форматі" вимагає РФ. Відведення українських військ від лінії розмежування також є однією з умов Кремля для проведення саміту. При цьому гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися.

Підписання "формули Штайнмаєра" спровокувало масові протести у Києві та інших українських містах, проти виступила низка обласних і міських рад. А проти відведення українських військових - ветерани і добровольці російсько-української війни та мирні жителі прифронтових населених пунктів.

Активісти вважають такі дії влади капітуляцією у війні з Росією, офіційний Київ пояснює їх пошуком шляхів мирного врегулювання ситуації в Донбасі.

Докладніше читайте у статтях Тетяни Силіної "Формула вибору", Костянтина Єлісєєва "Диявол – у формулі" та Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі