Зеленський про вступ України до НАТО: «Нам протидіє не лише РФ, а й деякі країни Альянсу»

Поділитися
За словами президента, відстань до НАТО не скорочується.

Вступу України до НАТО протидіє не лише РФ, а й деякі члени Північноатлантичного Альянсу, заявив президент Володимир Зеленський під час поїздки до Маріуполя. Водночас за його словами, сьогодні не розглядається можливість референдуму про вступ України в Альянс.

«Питання НАТО є одним із тих, через які на Україну здійснюється тиск. Головне питання – це незалежність України і її самостійний вибір у будь-яких питаннях, і Україна багато років виборює своє право на це», – процитували Зеленського в офісі президента.

Президент також заявив, що Україна вирішила вступити до НАТО для власної безпеки, і тривалий час рухається в цьому напрямку. Однак, за словами Зеленського, відстань до Північноатлантичного Альянсу не скорочується.

«І це не філософське питання, а є конкретні причини – через протидію і Росії, яка не хоче, щоб Україна була членом НАТО, і деяких країн – членів Альянсу. І в цьому немає ніяких секретів», - додав Зеленський.

Він заявив, що РФ сьогодні виправдовує перебування своїх військ на українських кордонах саме питанням НАТО, а деякі європейські країни «підігрують їй в цьому».

«Але не потрібно перекручувати. Адже це у нас окупували території, це на наших кордонах стоїть армія», – додав Зеленський.

Президент зазначив, що геополітичний курс України закріплений у нашій Конституції, і це дійсно є вибором українського народу.

«Але не вибір українського народу щодо того, коли ми там будемо, бо це не тільки від нас залежить – 30 країн повинні одноголосно погодити це рішення», – заявив Зеленський  і додав, що на сьогодні можливість винесення питання НАТО на референдум не розглядається.

Наприкінці 2021 року РФ передала США та НАТО свої вимоги щодо гарантій безпеки в Європі, ключовою з яких було нерозширення НАТО на схід. У січні Москва отримала відповідь на свої вимоги: США та НАТО заявили, що альянс дотримуватиметься політики «відкритих дверей», але висловили готовність до діалогу з контролю над озброєннями.

Раніше представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що Москва не прийматиме відповіді Євросоюзу та НАТО на так звані «гарантії безпеки». За її словами, така «колективна відповідь» нагадує «кругову поруку».

Нагадаємо, 26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Згодом про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг. 10 лютого листа у Москву відправив і Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі