Зеленський пообіцяв добудувати Музей Голодомору

Поділитися
Зеленський пообіцяв добудувати Музей Голодомору Фото: сайт глави держави
Президент назвав проєкт важливим для України.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Національний музей Голодомору-геноциду буде завершено.

Про це повідомляє пресслужба глави держави на відомчому сайті.

"Проєкт Національного музею Голодомору-геноциду дуже важливий для України: для нашої історії і майбутнього. Були певні проблеми з фінансуванням цього проекту. Однак такі проекти повинні виконуватися в обов'язковому порядку. Я дав доручення Кабінету міністрів, і вже в понеділок це питання буде вирішене. проект буде обов'язково завершено", - заявив глава держави на церемонії пам'яті жертв голодоморів в суботу в Києві.

Фото: сайт глави держави
Фото: сайт глави держави

Володимир Зеленський і перша леді держави Олена Зеленська вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні біля пам'ятного знака жертвам Голодомору на Михайлівській площі в Києві. Глава держави з дружиною встановили біля пам'ятного знака композиції з пшеничних колосків та калини.

Потім президент і перша леді прибутку в Національний музей Голодомору-геноциду 1932-33 рр, де їх зустріли керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко, голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.

Учасники церемонії пройшли скорботною ходою до скульптури «Гірка пам'ять дитинства», у якій встановили символічні композиції з зерном, і вклонилися пам'яті загиблих. Церемонія завершилася хвилиною мовчання.

Фото: сайт глави держави
Фото: сайт глави держави

30 листопада Кабінет міністрів підготує розпорядження, яке відкриє можливості для дофінансування проєкту комплексу Національного музею Голодомору-геноциду.

28 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів 1921-22, 1932-33 і 1946-47 років. День пам'яті жертв голодоморів є офіційною пам'ятною датою в нашій країні, він випадає на четверту суботу листопада.

У ХХ столітті українці пережили три голодомори, але особливо сумне місце в історії займає Голодомор 1932-33 років, який забрав, за різними даними, від 3,9 до 10 мільйонів життів. В результаті організованого радянським тоталітаризмом голодомору вмирали не тільки сім'ї, а й цілі села.

Голодомору передувала насильницька колективізація, розкуркулення селян, масовий терор на селі. Українські селяни стали наступними жертвами репресій з боку тоталітарного уряду, слідом за інтелігенцією і духовенством.

14 років тому Верховна Рада України офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. З тих пір щороку в четверту суботу листопада ми згадуємо жертв Голодомору в хвилину мовчання і запалюємо свічки пам'яті. Детальніше в матеріалі "Як позначається на сучасних українців колективна травма Голодомору".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі