Сьогодні в Україні згадують жертв голодоморів

Поділитися
Сьогодні в Україні згадують жертв голодоморів У цей день українці запалюють свічки в пам'ять про жертв голодоморів
У 1932-33 роках від штучного голоду щохвилини вмирали 26 людей.

28 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів 1921-22, 1932-33 і 1946-47 років. День пам'яті жертв голодоморів є офіційною пам'ятною датою в нашій країні, він випадає на четверту суботу листопада.

У ХХ столітті українці пережили три голодомори, але особливо сумне місце в історії займає Голодомор 1932-33 років, який забрав, за різними даними, від 3,9 до 10 мільйонів життів. У результаті організованого радянським тоталітаризмом голодомору вмирали не тільки сім'ї, а й цілі села.

Голодомору передувала насильницька колективізація, розкуркулення селян, масовий терор на селі. Українські селяни стали наступними жертвами репресій з боку тоталітарного уряду, слідом за інтелігенцією і духовенством.

Керівництво СРСР заперечувало факт масової загибелі українців в результаті Голодомору 1932-33 років, тому точна кількість жертв голоду невідома. Зняти табу з теми Голодомору вдалося тільки після проголошення незалежності України. 28 листопада 2006 року законом України Голодомор був визнаний геноцидом українського народу.

У День пам'яті жертв голодоморів в нашій країні традиційно проходять траурні заходи, в церквах проходять поминальні богослужіння. О 16:00 проходить загальнонаціональна хвилина мовчання, за якою слідує акція «Запали свічку пам'яті». В цей час українці запалюють свічки біля меморіалів жертв Голодомору і на підвіконнях у своїх будинках.

28 листопада - важливий для України і кожного громадянина день. Четверта субота листопада - пам'ятний день, коли ми, запалюючи свічки і покладаючи горщики з зерном до пам'ятників і меморіалів, вшановуємо жертв Голодомору.

У грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

Крім України, Голодомор визнали геноцидом 16 держав, серед яких Канада, Мексика, Польща, Португалія, Грузія, Литва, Латвія, Естонія і США.

Ще вісім країн, а також ПАРЄ і Європарламент приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу.

Детальніше читайте в матеріалі Ярослави Музиченко "Світова ціна українського Голоду" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі