У Національному музеї Голодомору-геноциду в Києві відбулася презентація проекту Лесі Марущак «Марія». Це найвідоміша в світі виставка про Голодомор 1932-1933 років, вона експонувалася в дев'яти країнах світу.
Виставка "Марія" є мобільним меморіальним простором, що увічнює пам'ять жертв влаштованого сталінським тоталітарним режимом геноциду українського народу. Проект також є внеском до діалогу про соціальну справедливість і права людини.
У центрі експозиції - образ дівчинки Марії, яка всупереч рішенню радянського диктатора Сталіна вижила. На відміну від мільйонів жертв Голодомору.
Твори, представлені на виставці - це результат досліджень спогадів про Голодомор, які художниця чула в українській діаспорі в Канаді, свідоцтв, що давали українці про час роботи комісії США з розслідування Голодомору, фотографій і спогадів Олександра Вінербергера.
За допомогою художніх прийомів автор перетворила фотографії часів Голодомору на арт-об'єкти. Історія дівчинки Марії стала простором для роздумів про масштаби і глибині шкоди, якоъ завдав українському народові тоталітарний комуністичний режим.
У презентації виставки взяли участь генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк, директор українського представництва Світового конгресу українців Сергій Косянчук, посол Канади в Україні Лариса Галадза і заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.
Організований радянським тоталітарним режимом Голодомо забрав життя не менше 3,9 млн українців. Кожна четверта субота листопада - День пам'яті жертв Голодомору.
У грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.
Крім України, Голодомор визнали геноцидом 16 держав, серед яких Канада, Мексика, Польща, Португалія, Грузія, Литва, Латвія, Естонія і США.
Ще вісім країн, а також ПАРЄ і Європарламент приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу.
Детальніше читайте в матеріалі Ярослави Музиченко "Світова ціна українського Голоду" у ZN.UA.