Сьогодні, 27 липня, президент України Володимир Зеленський ветував законопроєкт, яким передбачалося створення резерву державних службовців.
Президент України повернув документ до Верховної ради зі своїми пропозиціями, інформує прессслужба Офісу президента.
"Президент повернув до Верховної ради закон "Про внесення змін до закону "Про державну службу" з приводу кандидатського резерву" зі своїми пропозиціями", - йдеться у повідомленні.
Президент пропонує скасувати положення про те, що суб'єкт призначення може звільнити держслужбовця категорії "А" з посади за власною ініціативою, за поданням прем'єр-міністра України або відповідного міністра або керівника центрального органу виконавчої влади (керівника держоргану) протягом чотирьох місяців з дня призначення прем'єра або відповідного міністра або керівника центрального органу виконавчої влади (керівника держоргану).
Крім цього президент вважає за необхідне включити до складу Комісії з питань вищого корпусу держслужби представників основних державних інститутів, здатних професійно дати оцінку особі, що претендує на зайняття посади державної служби категорії "А", за його профкомпетентності.
Законом передбачається, що за рішенням суб'єкта призначення або керівника держслужби осіб, призначених шляхом відбору та укладення контракту про проходження державної служби на період дії карантину, в разі їх відповідності займаним посадам та виконання завдань за ключовими показниками ефективності і якості такого контракту можуть призначити на відповідні посади або перевести на рівнозначні або нижчі вакантні посади в цьому органі без обов'язкового проведення конкурсу. При цьому повинна бути врахована терміновість призначення на відповідні посади держслужби.
У разі, якщо суб'єкт призначення або керівник держслужби вважають, що згадані особи не відповідають займаній посаді або прийнято рішення про переведення їх на інші вакантні посади, на ці посади оголошують конкурс протягом двох тижнів після відміни карантину.
На початку липня Верховна Рада прийняла у другому читанні відповідний законопроєкт №3491 про створення такого резерву.
Нагадаємо, президент України напередодні старту чергового режиму повного і всеосяжного припинення вогню провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. В останній раз, за офіційними даними, гаранти розмовляли 14 лютого.
У ході розмови 26 липня обговорювалися проєкти законів про "особливий статус" Донбасу (знаходиться на розгляді у політичній підгрупі ТКГ) та децентралізації, що передбачає зміни до Конституції України.