Зеленський і Путін обговорили «особливий статус» Донбасу і перспективи його відображення в Конституції

Поділитися
Зеленський і Путін обговорили «особливий статус» Донбасу і перспективи його відображення в Конституції © Павло Жебрівський
Ключові акценти розмови були не зовсім там, де їх переможно розставив Офіс президента.

Президент України Володимир Зеленський напередодні початку чергового режиму повного та всеосяжного припинення вогню провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Востаннє, за офіційними повідомленнями, гаранти розмовляли 14 лютого.

Під час розмови 26 липня обговорювалися проєкти законів про «особливий статус» Донбасу (перебуває на розгляді у політичній підгрупі ТКГ) та децентралізацію, що передбачає зміни в Конституцію України.

Крім того, співрозмовники привітали досягнення домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на сході України з 00:01 понеділка, 27 липня.

А також обговорили домовленості, досягнуті під час нормандського саміту в Парижі у грудні 2019 року, безпекові питання та питання розведення сил і засобів. Лідери погодилися з необхідністю активізації зусиль для сталого припинення вогню в Донбасі.

«Було акцентовано увагу на необхідності успішної реалізації домовленостей, досягнутих чотирма лідерами в Парижі, у контексті важливості проведення наступного саміту нормандської четвірки у Берліні», - наголосили у пресслужбі Офісу президента України.

Також порушувалися гуманітарні питання, зокрема, розмінування Донбасу, відкриття нових пунктів пропуску на лінії розмежування та допуску спостерігачів ОБСЄ і Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних на тимчасово окупованих територіях.

Зеленський закликав до звільнення кримськотатарського громадського журналіста та політв’язня Руслана Сулейманова, сина якого сьогодні знайшли мертвим.

«Президент України особливо наголосив на необхідності подальших практичних кроків у питанні звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Російській Федерації», - додали в ОП України.

Нагадаємо, під час засідання Тристоронньої контактної групи 14 травня українська сторона відкинула можливість закріплення «особливого статусу» тимчасово окупованих територій Донбасу в Конституції та наголосила, що вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть відбутися відповідно до Конституції та законодавством України та на основі Копенгагенських критеріїв ОБСЄ, зокрема в частині стабільності установ, що гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини й захисту прав меншин, виключно після отримання Україною контролю над кордоном.

Своєю чергою представник РФ Борис Гризлов звинуватив Україну в «саботажі», через що під час переговорів 14 травня не було ухвалено заяву про додаткові заходи з припинення вогню.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі