Зеленський міг запровадити жорстке покарання для топкорупціонерів ще рік тому – Гриценко

Поділитися
Зеленський міг запровадити жорстке покарання для топкорупціонерів ще рік тому – Гриценко
У президента були монобільшість у Раді, проєкт закону та опитування соціологів, які свідчили про майже повну підтримку українцями цієї ініціативи.

Сьогодні президент Володимир Зеленський озвучив перше питання так званого всенародного опитування, яке він планує провести паралельно з місцевими виборами: «Чи потрібно ввести довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?».

Знаючи думку українців – 80-90% «за», згідно з опитуванням соціологів, маючи змогу завдяки монобільшості, провести необхідний законопроєкт через Верховну Раду, він все ж вирішив знову запитати про це громадян.

Колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко нагадав гарантові, що все необхідне для того, щоб не тільки ставити, а й закрити це питання, у нього було.

«21 травня 2009 року. Того дня парламент підтримав мій законопроєкт про довічне ув’язнення за корупцію для суддів, прокурорів і слідчих. З конфіскацією майна і без права помилування. Рада підтримала мій проект понад конституційною більшістю голосів - 364 «за»! Але проект не став Законом – його заветував Президент Ющенко», - пише він у Facebook.

Проєкт закону реєстрували повторно, зокрема, після виборів президента – за підписами понад 50 депутатів з усіх фракцій, однак голосів не було. І топ-корупція продовжувала почуватись в Україні у повній безпеці.

«Він (Зеленський) каже, нібито хоче знати думку народу щодо довічного ув’язнення. Нібито – тому що думку народу Зеленський знає вже зараз. Соціологи багато разів про це питали - 80-90% «за». Тому в мене не до народу – до Зеленського питання. Минулого літа ти отримав моно-більшість у парламенті й міг прийняти цей закон ще рік тому - чому не вніс?», - запитує Гриценко.

Перше питання - до Зеленського. 21 травня 2009 року. Того дня парламент підтримав мій законопроект про довічне...

Опубликовано Анатолій Гриценко Среда, 14 октября 2020 г.

13 жовтня в етері низки українських телеканалів і в YouTube з’явилося відеозвернення президента Зеленського до українців, в якому він анонсував проведення 25 жовтня «загальнонаціонального опитування», яке е фактично стане першим кроком до проведення всеукраїнського референдуму.

Чинного закону про референдум в Україні зараз немає. Прийнятий за часів Януковича Конституційний суд визнав таким, що не відповідає Основному закону. А президентський законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» досі на розгляді у парламенті.

Згодом в Офісі президент пояснили: пропозицію буде реалізовано у формі опитування, намети волонтерів будуть встановлені не на території виборчих дільниць, а біля них. До того ж, участь в «опитуванні» буде добровільною. І на відміну від законного референдуму, у цього опитування «не буде прямих юридичних наслідків».

Джерела ZN.UA на Банковій розповіли, що для проведення опитування планується надрукувати п'ять мільйонів бюлетенів. Питання щодо статусу Криму та Донбасу, імовірно, не ставитимуться, а теми будуть орієнтовані на молодь як на електоральне ядро «Слуги народу». А перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук припустив, що деякі з них згодом можуть стати питаннями всеукраїнського референдуму.

У Комітеті виборців України зазначили, що процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом і грубо суперечить йому. У Центрвиборкомі наголосили на тому, що займаються виключно організацією місцевих виборів і у підготовці «загальнонаціонального опитування» участі не беруть.

На початку вересня 2020 року голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко з товаришами вніс до парламенту законопроект, що пропонує наділити Центральну виборчу комісію новими повноваженнями - проводити опитування громадської думки на виборах. Чим небезпечна ця пропозиція, читайте в статті Тетяни Силіної «Питання до опитування» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі