Нерозгляд Верховною Радою проекту закону «Про мови в Україні» є «тривожним дзвінком». Про це у четвер, 14 жовтня, на конференції в Севастополі заявив Депутат Державної думи РФ, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін.За словами Затуліна, закон «Про мови в Україні», «безумовно, мав бути прийнятий. Те, що зусиллями певних політичних сил - як опозиційних, так і тих, що перебувають в самій правлячій коаліції - цей закон покладено «під сукно», не розглянуто Верховною Радою України, це дуже серйозний, тривожний дзвінок, і це, безумовно, турбує нас в Російській Федерації теж... Хоча ми не втратили довіри до «перезавантаження» російсько-українських відносин».
Він зазначив, що «ми в РФ - звичайно, нехай ніхто нас до цього не підштовхує - не будемо припиняти контактів з чинною владою України, не будемо розмовляти з нею так, щоб нашкодити нашим відносинам. Ми терплячі люди, ми чекаємо, що ті питання, які свого часу бралися на озброєння силами правлячої коаліції, перш за все Партією регіонів, були програмами - а серед них і питання про федералізацію України, вони знайдуть своє місце в поточній політиці Президента і чинного уряду». Врешті-решт, сказав він, час є для цього. Але нехай ніхто не ображається, ми тут хотіли б привернути увагу до того, що є невирішені проблеми», - сказав депутат Держдуми.
За словами Затуліна, «нас турбує, що далеко не всі вирішено питання, що пов'язані з оформленням реальної двомовності». Він вважає, що «треба сказати спасибі тим депутатам, які внесли законопроект «Про мови в Україні». Хоча, підкреслив політик, «цей проект - ми його аналізували - є дуже компромісним, неостаточним вирішенням питання про статус російської мови». Він додав: «Принаймні, я вважаю, що з цієї точки зору незадовільно як останнє, остаточне слово в статус російської мови. Але цей закон є значним кроком вперед, і він, хоча б, задає напрямок руху».
Нагадаємо, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.
23 вересня, Юрій Гнаткевич заявив, що бютівці замінують Верховну Раду, якщо на розгляд парламенту буде винесений законопроект про порядок використання мов в Україні.
Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або такою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятою, поруч з українською, мовою міжособового спілкування на всій території Україні, однією з офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.
10 жовтня заступник голови адміністрації президента Ганна Герман в ефірі «5 каналу» озвучила таку думку, що в України слід зробити три офіційні мови.
12 жовтня Інститут української мови Національної академії наук України разом з Інститутом мовознавства ім. О.О. Потебні за дорученням НАНУ та на прохання голови Верховної Ради України Володимира Литвина проаналізували 7 «мовних» законопроектів і порекомендували жоден з них не приймати в парламенті.За матеріалами УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку