"Олег Гладковський називає незаконним його затримання і на знак протесту проти свавілля правоохоронних органів оголошує голодування", - йдеться в повідомленні.
Гладковський стверджує, що не отримував повісток про виклик на допит або проведення слідчих дій, і обмежень для виїзду за кордон у нього не було.
"Я весь час співпрацював із детективами НАБУ, надаючи показання та необхідні пояснення. За останні півроку, як я повернувся в корпорацію "Богдан ", я десятки разів вилітав за кордон для участі у переговорах із бізнес-партнерами і завжди повертався в Україну", - заявив затриманий.
Своє затримання Гладковський вважає "брудним піаром" і "політично вмотивованим переслідуванням".
Вдень 17 жовтня екс-депутат Сергій Лещенко та низка ЗМІ повідомили про те, що Гладковського було затримано на паспортному контролі в аеропорту Бориспіль під час спробі вилетіти з країни.
НАБУ підтвердило затримання ексзаступника секретаря РНБО як підозрюваного у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України). За словами Лещенка, розслідування стосується закупівлі автомобілів МАЗ для потреб оборонної галузі.
Пресслужба корпорації "Богдан", президентом якої є Гладковський, заявилае, що він нікуди не тікав, а повинен був вилетіти на відкриття виставки Bus world 2019 в Брюссель, а затримання назвала "інсинуацією та спробою створити картинку для телебачення".
Наприкінці лютого проєкт Bihus.Info оприлюднив розслідування, присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні особи, наближені до п'ятого президента України Петра Порошенка: Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і колишній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.
Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".
"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".