"На початку лютого-березня, фінансова розвідка США має оприлюднити все те, що було вкрадено в Росії та сховано на Заході. Повірте, американці дуже добре прораховують те, що роблять. Санкційний закон передбачає 6 місяців на підготовку та оприлюднення такої інформації", - говорить Володимир Огризко.
Роль оприлюднення такої інформації неможливо переоцінити, зауважив політик Роман Безсмертний.
"Якби той же захід перекрив вихід капіталу звідти – тоді рішення було би інакше. Бо всі SWIFT-перекази (валютні міжбанківські перекази – ред.) вони бачать, і всі транзакції відомі. Відомі по прізвищах. Чому вони цього не роблять? Бо поки що це влаштовує економічно.
Таке оприлюднення не лише дозволить посилити тиск на Росію та змусити її змінити свою політику щодо України та Європи. Це також буде сигналом українським політикам.
"Уявіть собі, що через 6 місяців США друкують на аркуші паперу все, що треба знати відносно Російської Федерації. Можливо, Росія наїжачиться і в нас буде посилення протистояння. Якщо ж ситуація піде за позитивним сценарієм, то нам скажуть що інформація стосується не тільки "тої частини". Вона є і відносно України", - каже Володимир Огризко.
Завдання української влади – не ховатися від міжнародної фінансової розвідки, а запропонувати свою роль і свій вклад у створення фінансового тиску на РФ – вважають експерти. Для цього треба почати з відмови від корупційних схем та виведення капіталу за кордон.
"А от якби з Києва пішов сигнал, що "все, зупиняємо цей процес", все можна було би вирішити. Відкрили рахунки, Президент всіх запросив, назвав всі прізвища, і дав чотири дні. Все", - вважає Роман Безсмертний.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав закон про санкції проти Росії, Ірану і КНДР. Однак він стверджує, що закон має серйозні недоліки.
Документ обмежує можливість Трампа знімати санкції з Росії, а також підтверджує дію обмежень, накладених минулою адміністрацією.
У відповідь на прийнятий Конгресом США закон про санкції Москва вирішила зрівняти кількість працюючих у Росії американських дипломатів з кількістю співробітників російської дипмісії у Вашингтоні. У підсумку РФ до вересня повинні покинути 755 осіб. Крім того, американські дипломати позбавляються права використовувати відразу кілька об'єктів в Москві.
Президент України Петро Порошенко каже, що дії Вашингтона щодо РФ підтверджують стратегічний напрям відносин України і США.