Тож будь-хто, хто чекає великих результатів від закону, який накладає нові санкції на Росію за втручання у американські вибори в 2016 році, буде розчарований. Однак, це не означає, що їхнє схвалення було помилкою.
Про це пише лояльне до Республіканської партії видання Chicago Tribune, додаючи, що санкції покажуть Володимиру Путіну, що він не може поводитися агресивно і розраховувати, що це зійде йому з рук.
Видання зауважує, що попередні санкції проти Росії не добилися значного успіху. Заходи, націлені натиснути на Москву за вбиство юриста, який викрив урядову корупцію, і ті, які мали покарати Росію за вторгнення в Україну, не змусили Володимира Путіна ні змінити свій підхід до прав людини, ні відмовитися від окупації Криму. Кремль не припинив намагатися підірвати американські демократичні процеси.
І в цьому нічого дивного. В 2008 році експерт Інституту міжнародної економіки Пітерсона Гарі Клайд проагалізував 174 випадки запровадження санкцій. Дослідження показало, що здебільшого вони не змушують країни змінити поведінку. Таке покарання або завдає надто мало болю, щоб мати значення, або ж воно падає на плечі простих людей, які не можуть нічого змінити в політиці своєї країни. Уряди, на яких Захід накладає санкції, можуть скористатися допомогою інших країн, які не розділяють західних цілей.
"Коли ми стаємо жертвами ворожих чи загрозливих дій з боку інших країн, логічною відповіддю було б покращити оборону і відповісти належним чином. Якщо вважати втручання у виборчий процес актом війни, варто було б запровадити надійні контрзаходи. Ми ж не відповідали на атаку в Перл-харбор тим, що заблокували японські банківські трансакції", - йдеться в статті.
Видання наголошує, що якщо російський уряд втрутився у американські комп'ютерні системи, щоб посіяти хаос в американській політичній системі, тоді варто зробити щось релевантне. І це було б більш вірним способом відбити бажання у агресора від подібних вчинків. Але у Вашингтона може бути не достатньо аргументів для рішучої відповіді, або ж він може боятися того, що Москва має перевагу у кібервійні. В такому разі економічні санкції - найкращий варіант реакції.
Навіть прихильники санкцій розуміють їхні межі. Підтримуючи нові заходи тиску, сенатор Джон МакКейн не обіцяв результат зараз чи згодом. Він підтримував їх для того, щоб "послати сильний сигнал Володимиру Путіну і іншим агресорам, що ми не будемо терпіти атак на нашу демократію".
Видання пише, що Путін навряд чи піде на поступки. Але нові санкції мають більше шансів працювати, тому що вони не вимагають від російського уряду обміняти свої політичні інтереси чи відмовитися від Криму. Але хоч вони і не змінять поведінку Росії, санкції все одно служать кільком правильним цілям.
"Вони чітко вказують на позицію США щодо російського втручання у вибори, ілюструють, що такі дії будуть мати реальні наслідки і змушують тих, кого вони напряму стосуються, переглянути свої міжнародні політичні розрахунки", - сказав політолог Університету Корнелла Джонатан Кіршнер.
Закон Конгресу також націлений не лише проти Путіна, а й проти Трампа. Він дає зрозуміти американському президенту, що ніхто на Капітольському пагорбі не довіряє йому у питанні відносин з Кремлем. Якщо Трамп прийшов до влади з дурною надією побудувати партнерські відносини з жорстоким автократом, Сенат і Палата представників чітко сказали йому, що цього не буде.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп в середу підписав закон про санкції проти Росії, Ірану і КНДР. Однак він стверджує, що закон має серйозні недоліки.
Документ обмежує можливість Трампа знімати санкції з Росії, а також підтверджує дію обмежень, накладених минулою адміністрацією.
У відповідь на прийнятий Конгресом США закон про санкції Москва вирішила зрівняти кількість працюючих у Росії американських дипломатів з кількістю співробітників російської дипмісії у Вашингтоні. У підсумку РФ до вересня повинні покинути 755 осіб. Крім того, американські дипломати позбавляються права використовувати відразу кілька об'єктів в Москві.
Президент України Петро Порошенко каже, що дії Вашингтона щодо РФ підтверджують стратегічний напрям відносин України і США.