Закріплення курсу в НАТО і ЄС в Основному законі країни жодним чином не знижує загрозу ескалації широкомасштабної збройної агресії Росії проти України.
Крім інтенсивного проведення військової реформи, Україні треба повернутися до реалізації проекту зі створення власної неядерної зброї стримування. Незважаючи на інформаційний шум щодо проектів "Нептун", "Вільха" і "Верба", жоден з них не створює ні стратегічної, ні тактичної переваги у військовому протистоянні з потенційним супротивником, враховуючи, що цей супротивник до 2020 року планує створити наземний варіант базування комплексу "Калібр".
Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. На його думку, пора реанімувати розпочатий у 2006 році проект "Сапсан" зі створення багатофункціонального ракетного комплексу.
"Чи чинна влада боїться, що цей проект був відкритий з ініціативи тодішнього міністра оборони А. Гриценка? З таким підходом можна припинити і всі інші проекти, бо більшість сучасних зразків озброєнь, що надходять нині в Збройні сили, були задумані в рамках реалізації Програми розвитку армії 2006-2011 роки. Крім того, Україні треба вже сьогодні шукати асиметричну відповідь на військову загрозу, яка може бути максимально ефективною і не дуже витратною, оскільки війна завжди обходиться набагато дорожче. Для початкового етапу реалізації такого проекту цілком би вистачило "коболевського" мільярда", - підкреслює експерт.
Детальніше про реальність військової агресії з боку Росії читайте у статті Дмитра Менделєєва "Млявоперебіжна шизофренія війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".