Про це у своїй статті для DT.UA пише оглядач Володимир Кравченко. Автор зазначає, що акцент у документі зроблено на завданнях держави, спрямованих на звільнення окупованих територій. Законопроект, при цьому, складається з двох компонентів.
"Перший: у загальних рисах на законодавчому рівні визначається комплекс силових і дипломатичних кроків, які мають забезпечити звільнення окупованих територій. Другий: створюється правовий механізм використання збройних сил у Донбасі. За словами О.Турчинова, "щойно буде ухвалено цей закон, який розширює правове поле і надає повноваження, необхідні для захисту країни, не обмежені рамками закону "Про боротьбу з тероризмом", АТО в нинішньому своєму форматі буде завершено", – йдеться в статті.
Кравченко зазначає, що згідно законопроекту, окремі райони Донбасу пропонується визнати окупованими територіями, що важливо для України.
"Для Києва це важливо, оскільки всю відповідальність за те, що там відбувається, буде покладено на країну-окупанта. Втім, за інформацією DT.UA, у законопроекті не вказується, хто саме є окупантом, хоча водночас Росію й названо агресором, але знову ж таки, якось туманно", – вказує автор.
Крім того, замість штабу АТО передбачається створення Оперативного штабу, якому будуть надані найширші повноваження для реалізації завдань оборони та звільнення окупованих територій, підпорядковані всі армійські і силові структури, військово-цивільні адміністрації.
При цьому, глава держави на час дії закону може приймати рішення рішення про застосування Збройних сил, а також про введення військового положення.
Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україні пора завершувати антитерористичну операцію на Сході України і переходити до нового формату захисту від російської гібридної агресії. За його словами, уточнений законопроект "Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей" буде буде представлений президентові.
Детальніше про "новий формат" захисту країни, який може прийти на зміну АТО, читайте в статті Володимира Кравченка "АТО: що буде після зміни назви?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".