Закон про реформу СБУ не змінить роботи спецслужби — Шабунін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Закон про реформу СБУ не змінить роботи спецслужби — Шабунін © СБУ
Неефективність роботи інших правоохоронних органів теж влаштовуватиме команду президента.  

Закон про реформу Служби безпеки України, найімовірніше, приймуть в 2022 році, однак вона не принесе глобальних змін в роботі спецслужби. Так само як неефективними або взагалі бездіяльними впродовж року будуть Державне бюро розслідувань та новостворене Бюро економічної безпеки, пише в статті для ZN.UA керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«З високою ймовірністю, 2022 року реформу таки проголосують. На жаль, глобально в роботі Служби нічого не зміниться, адже повноваження її слідчих буде збережено щонайменше до 2024 року», -  прогнозує він.

Він нагадав, що попри надшвидкі темпи обрання керівника БЕБ, воно так і не спромоглося навіть розпочати роботу до кінця року. Наступного року Бюро буде таким самим «незалежним і ефективним», як і з ДБР із прокуратурою.

«Всі три інституції доведеться будувати фактично з нуля. Правда, у 2022 році до цього точно не дійде, — і Татарова, і Єрмака все влаштовує. Як і не дійде до очищення аваковських стаєнь у Нацполіції. Хоча б тому, що чинний міністр внутрішніх справ не кусатиме руку, яка так довго його політично годувала», - додав Шабунін.

Нагадаємо, в січні 2021 року Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт “Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України".

Відповідно до змін СБУ повинна буде підкорятися президенту України і контролюватиметься парламентом. Документ пропонує ліквідувати підрозділи Служби безпеки з боротьби із корупцією та організованою злочинністю та визначає обмеження правоохоронної функції СБУ. Також проект закону пропонує до 2024 року поступово передати функції досудового розслідування Державному бюро розслідувань. Також прийняття та реалізація законопроекту розмежує контррозвідувальні та оперативно-розшукові види діяльності СБУ.

Однак впродовж року парламент неодноразово відкладав остаточне прийняття навіть такого недосконалого закону про реформування СБУ, адже теперішній формат її роботи значно лояльніший до співпраці з Офісом президента.

Що буде із конкурсом на обрання керівника САП, чи справді Зеленський прагне реалізувати судову реформу та чому боротьба із корупцією – лише порожня обіцянка із уст глави держави читайте в матеріалі Віталія Шабуніна «Прогноз-2022: яких подій чекати на антикорупційному фронті», першого із циклу публікацій ZN.UA прогнозів життя країни на 2022 рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі