Закон про мобілізацію опублікували у газеті ВРУ. Він набуде чинності у травні

Документ Доповнено
Поділитися
Закон про мобілізацію опублікували у газеті ВРУ. Він набуде чинності у травні © скриншот
Не всі положення набудуть чинності одночасно.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» опублікували у газеті Верховної Ради «Голос України». Це означає, що документ, за винятком деяких положень набуде чинності, 18 травня.

Згідно із перехідними положеннями Закону, він набуває чинності через місяць з дня, наступного після опублікування. Однак, абзаци 12 та 13 підпункту 2 пункту 8 розділу І цього Закону набирають чинності через вісім місяців з дня наступного, після опублікування. Ці пункти стосуються внесення змін до Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку».

Серед основних положень документа:

  • обов’язкове повторне проходження ВЛК тими військовозобов’язаними, що визнані частково придатними;
  • повторне проходження повного медогляду для визначення придатності військовозобов’язаними (крім військовослужбовців), які отримали  II-III інвалідності після 24 лютого 2022 року;
  • обмеження права на керування транспортними засобами для тих, хто ухиляється від виконання обов’язків на вимогу ТЦК та СП;
  • обов’язкова фото– та відеофіксація представником ТЦК чи правоохоронцем під час перевірки документів;
  • обов’язкова наявність при собі військово-облікового документа та пред’явлення його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи прикордонника;
  • обов’язкове оновлення персональних даних військовозобов'язаними протягом 60 днів з дня набрання чинності законом (і тими, хто в Україні, і тими, хто за кордоном). Це можна буде зробити за допомогою електронної пошти, телефону чи електронного кабінету.

У другому читанні Верховна Рада ухвалила закон під час засідання 11 квітня. Тоді за документ проголосували 227 народних депутатів. Президент Зеленський заявив, що закон про мобілізацію посилить контроль за ухилянтами та допоможе військовому керівництву. Спікер ВРУ Руслан Стефанчук підписав закон 15 квітня, а наступного дня свій підпис під документом поставив Зеленський.

У першому читанні законопроєкт прийняли ще 7 лютого. Але тоді депутати ухвалили документ без пропозицій профільного комітету ВРУ. На подання правок у народних обранців було два тижні, тому прогнозувалося, що законопроєкт в цілому ухвалять в кінці лютого.

Однак до документа внесли понад 4,3 тисячі правок. В результаті Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони лише 9 квітня погодив текст законопроєкту до другого читання.

Кілька десятків відеороликів українською мовою, спрямованих проти мобілізації в Україні, зняла й поширила в мережі РФ. Технологія не нова. Ролики жахливі й огидні. Й це ‒ лише незначна частина інформаційної війни, в якій ми, на жаль, програємо. Тому що саме на наших внутрішніх промахах її будувати найкраще, ‒ пише Леся Литвинова у статті «Мобілізація: ляльки й ляльководи» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі