Президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна ніколи не відмовиться від суверенітету над Кримом, а також пообіцяв назвати тих, хто підготував грунт для російської окупації півострова.
«Затверджено державну Стратегія деокупацію і реінтеграції Криму та Севастополя. Тим, хто на щось розраховував, можу сказати: забудьте про те, що Україна забуде про Крим», - заявив глава держави в відеозверненні, яке транслювалося ввечері в п'ятницю, 12 березня.
«Коли ми говоримо про деокупацію, логічно також розібратися: хто і як створив умови для окупації? І мова не тільки про 2014 рік, а й про прийняття так званих Харківських угод», - додав президент.
11 березня РНБО затвердила стратегію деокупацію Криму, а також доручила Службі безпеки України вивчити обставини укладення «Харківських угод» 2010 року, згідно з якими тодішнє керівництво України на чолі з Віктором Януковичем в обмін на знижку на газ на 25 років продовжила термін продовжило термін перебування російського флоту в Криму. У рішенні РНБО основний акцент зроблено на 236 депутатах, котрі голосували за ратифікацію документа. Однак чомусь його розробники і промоутери з виконавчої влади опинилися поза полем зору РНБО.
У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму. Перший самыт платформи заплановано на травень.
Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидію загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.
Детальніше про окупованій кримської реальності, вивчені уроки і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Медова пахлава" стала "хворостом в меду" для ZN.UA.