РНБО затвердила Стратегію деокупації Криму

Поділитися
РНБО затвердила Стратегію деокупації Криму Данилов розповів результатах засідання РНБО © Сайт президента України
За словами Данілова, робота над документом тривала понад рік.

Рада національної безпеки і оборони затвердив проект Стратегії деокупації Криму, повідомляє пресцентр РНБО.

«Це перший фундаментальний документ з часів окупації Кримського півострова Російською Федерацією, що дає чіткий дороговказ, яким чином ми рухатимемося в питаннях деокупації Криму», - розповів Данілов за підсумками засідання РНБО у четвер, 11 березня.

Повна назва документа - "Стратегія деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь". За словами секретаря РНБО, робота над документом тривала понад рік. До неї було залучено чимало інституцій, включаючи Меджліс кримськотатарського народу.

Відзначимо, що РНБО також доручила Службі безпеки України вивчити обставини укладення «Харківських угод» 2010 року, згідно з якими тодішнє керівництво України на чолі з Віктором Януковичем в обмін на знижку на газ на 25 років продовжила термін продовжило термін перебування російського флоту в Криму. У рішенні РНБО основний акцент зроблено на 236 депутатах, котрі голосували за ратифікацію документа. Однак чомусь його розробники і промоутери з виконавчої влади опинилися поза полем зору РНБО.

У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи щодо деокупації Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на включеному півострові.

Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн.

Перший саміт Кримської платформи пройде в травні наступного року в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидію загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.

Детальніше про окупованій кримської реальності, вивчені уроки і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Медова пахлава" стала "хворостом в меду" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі