Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав затвердження Стратегії деокупації Криму на сьогоднішньому засіданні РНБО "історичним документом".
Як говориться в його заяві у Twitter, схвалення цієї стратегії є очевидним сигналом, що Україна докладає власні зусилля для деокупації Криму.
"Ми затвердили Стратегію деокупацію Криму, історичний документ, який був необхідний з 2014 року. Сигнал гранично ясний: ми не просто закликаємо світ допомогти нам повернути Крим, Україна докладає власні цілеспрямовані і системні зусилля", - заявив він.
Також Кулеба назвав "три кити" для деокупацію і реінтеграції Криму - це стратегія, консолідація і синергія.
"Три кити для повернення Криму: затверджена сьогодні стратегія; консолідація - ми працюємо над об'єднанням зусиль партнерів на Кримській платформі; синергія - відновлення міжнародного права і, як наслідок, відновлення повного суверенітету України над Кримом", - пояснив міністр.
We've approved the Strategy for Deoccupation & Reintegration of Crimea, a historic document needed since 2014. The signal is crystal clear: we do not just call on the world to help us return Crimea, Ukraine makes own dedicated & systemic efforts under @ ZelenskyyUa 's leadership 1/2
- Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) March 11, 2021
3 pillars for returning Crimea:
- Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) March 11, 2021
1.Strategy
Approved today
2.Consolidation
We work on joining efforts of all partners on the Crimea Platform
3.Synergy
Restoring international law and in result, restoring full Ukrainian sovereignty over Crimea & the city of Sevastopol
2/2
Нагадаємо, у серпні минулого року Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового міжнародного майданчика щодо деокупації Криму, який міг би стати аналогом нормандського формату щодо Донбасу.
Саміт Кримської платформи заплановано на травень 2021 року. Він має відбутися в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію спроби анексії Криму Росією. Крім того, серед задач платформи також буде протидія загрозам РФ в Чорному та Азовському морях.
Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великої Британії, Туреччини та інших країн. Голова МЗС Дмитро Кулеба запросив і Росію приєднатися до Кримської платформи. Він заявив, що на порядок денний буде винесено тільки одне питання - як РФ буде йти з півострова.