"Юридичний абсурд": адвокати Порошенка прокоментували звинувачення генпрокурорки

Поділитися
"Юридичний абсурд": адвокати Порошенка прокоментували звинувачення генпрокурорки Новопризначена генеральна прокурорка Ірина Венедіктова внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань подання проти колишнього президента України Петра Порошенка © Європейська Солідарність
"Для Венедіктової в цій історії є особистий сюжет".

Відкриття справи про Петра Порошенка – абсурд і юридичний треш, це також можна розцінювати як продовження переслідування п'ятого президента України. Так рішення генпрокурорки Ірини Венедіктової прокоментували адвокати колишнього гаранта Ілля Новиков та Ігор Головань, пише "Українська правда".

Новиков зазначив, що конкретно це рішення – це спроба завернути в нову обгортку ситуацію, яка розвивалася напередодні відставки прокурора Рябошапки.

"Були опубліковані проекти підозр, які Венедиктова намагалася переконати Рябошапку підписати. Рябошапка відмовився. В одному зі своїх інтерв'ю він називав це "юридичним трешем". Я можу з ним погодитися, це дійсно юридичний треш - спроба переводити в кримінальну площину питання конституційних повноважень президента щодо призначення суддів - це треш", - додав він.

Також Новиков зазначив, що в справі проти Порошенка немає жодного правового змісту, натомість це лише спроба дискредитувати Верховний Суд та усіх його суддів як всередині країни, так і на міжнародному рівні.

"Для Венедіктової в цій історії є особистий сюжет. Вона свого часу не пройшла конкурс на посаду судді Верховного суду, а тепер відкриває справу щодо тих, хто цей конкурс пройшов", - додав Новиков.

Ігор Головань зазначив, що чи не основним завданням Ірини Венедіктової на посаді генпрокурорки є інтенсифікування переслідування п'ятого президента.

"Реєстрація проваджень щодо видання президентом указів, тобто щодо реалізації президентом конституційних повноважень - це абсолютний юридичний абсурд.Справа була заведена в тому числі за статтею 364 (зловживання владою), ця стаття підслідних тільки НАБУ, але розслідування віддано в ДБР, яким раніше керувала Венедіктова", - додав Головань.

Нагадаємо, що новопризначена генеральна прокурорка Ірина Венедіктова внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань подання проти колишнього президента України Петра Порошенка. Подання стосується неправомірних дій колишнього гаранта при призначеннях до Верховного Суду у 2017 та 2019 роках.

Раніше колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка підтвердив, що підготовлений Державним бюро розслідувань проект повідомлення про підозру п'ятому президенту України Петрові Порошенку є юридично необґрунтованим і незаконним.

Рябошапка також дав зрозуміти, що він не дуже високо оцінює професійні та етичні якості Ірини Венедіктової, яка замінила його на посаді генпрокурора.

На екстреному засіданні 5 березня Верховна Рада відправила у відставку генпрокурора Руслана Рябошапку. Його звільнили голосами 179 депутатів від "Слуги народу", 36 членів проросійської фракції "Опозиційної платформи – За життя", а також представників груп "За майбутнє", "Довіра" та позафракційних парламентаріїв.

Одним з приводів для звільнення Руслана Рябошапки з посади генпрокурора стала його відмова підписувати проект повідомлення про підозру п'ятому президенту України.

27 березня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ірини Венедіктової генпрокурором. Запропоновану Зеленським кандидатуру підтримали 269 народних депутатів. При цьому у фракції "Слуги народу" не вистачило власних голосів для прийняття рішення. Зеленському знову допомогли "Опозиційна платформа – За життя", групи "За майбутнє", "Довіра" та позафракційні депутати.

Голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія заявив, що "останньою краплею" стало непідписання Рябошапкою підозр Петрові Порошенку. Зеленський дорікнув генпрокуророві в тому, що той "не продемонстрував результату".

Головний експерт StateWatch Олександр Леменов констатує, що ДБР підготувало проект підозри Петроіі Порошенку з грубими процесуальними помилками і безсенсовним нагромадженням цитат із законів. Не підписавши підозри, Рябошапка фактично вберіг прокуратури та керівництво держави від неминучої ганьби в судах.

Детальніше про те, як у ДБР підготували "якісний" проект підозри Порошенку, читайте в статті Олександра Леменова для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі