ЄСПЛ зобов'язав українську владу утриматися від доступу до телефону Седлецької

Поділитися
ЄСПЛ зобов'язав українську владу утриматися від доступу до телефону Седлецької В ЄСПЛ пообіцяли розглянути скаргу Седлецької в пріоритетному порядку © Радіо Свобода
Припис ЄСПЛ діє протягом місяця.

Європейський суд з прав людини виніс припис українській владі, зобов'язавши її утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону головного редактора проекту журналістських розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької.

"18 вересня 2018 суд... в інтересах сторін та в інтересах належного провадження у справі прийняв рішення вказати уряду України відповідно до статті 39 Регламенту на те, що він має забезпечити, щоб органи державної влади утрималися від доступу до будь-якої інформації, яка стосується заявника, зазначеної у рішенні Печерського районного суду Києва від 27 серпня 2018", - йдеться в рішенні суду, фотокопію якого опублікувало "Радіо Свобода".

Видання уточнило, що ЄСПЛ прийняв рішення застосувати правило 39 свого Регламенту – про нагальні тимчасові забезпечувальні заходи. Про це йдеться в офіційному листі з ЄСПЛ, отриманому зі Страсбурга редакцією ""Радіо Свобода" увечері 18 вересня.

Заборона на доступ до даних Седлецької діє протягом місяця – до 18 жовтня 2018 року. За цей час головред "Схем" може підготувати і скерувати до суду повну скаргу, яку ЄСПЛ обіцяє розглянути "у пріоритетному порядку".

Захист Седлецької звернулася до ЄСПЛ 10 вересня з проханням застосувати правило 39 Регламенту, щоб убезпечити джерела антикорупційних розслідувань "Схем" від можливого розкриття.

Радіо Свобода

Радіо Свобода

Як повідомлялося, 18 вересня Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу Седлецької на постанову Печерського суду про надання ГПУ доступу до її телефону. Суд дозволив ГПУ отримати від оператора дати, час та місце перебування телефону журналістки протягом 17 місяців в рамках дії базових станцій поблизу офісу НАБУ. Седлецька наполягала на повній забороні доступу до даних її телефону.

Нагадаємо, 27 серпня Печерський суд надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.

Редакція "Радіо Свобода", журналісти інших видань, журналістські й антикорупційні організації висловили обурення у зв'язку з діями суду і прокуратури. У США та Євросоюзі висловили стурбованість у зв'язку з ситуацією, що склалася.

У ГПУ пояснили, що рішення суду не стосується змісту розмов, і запевнили, що про прослуховування журналістки мови не йде. У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко запропонував Седлецькій пояснити причини таких дій ГПУ при особистій зустрічі і без камер. Від виступу в прямому ефірі з цього приводу Луценко відмовився.

Седлецька назвала рішення Печерського суду тиском і втручанням в особисте життя. Журналістка не виключила, що за нею незаконно стежили правоохоронці, і тепер намагатимуться легалізувати раніше отриману інформацію.

Як стверджує ГПУ, доступ до інформації з телефону Седлецької слідчі отримали в рамках справи, яку Генпрокуратура зареєструвала стосовно директора НАБУ Артема Ситника у зв'язку з імовірним розголошенням даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика.

За день до цього член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі