ЄС сподівається, що Україна встигне до Вільнюського саміту прийняти закон про прокуратуру

Поділитися
ЄС сподівається, що Україна встигне до Вільнюського саміту прийняти закон про прокуратуру У ЄС сподіваються на досягнення консенсусу між політсилами українського парламенту для ухвалення законопроекту про прокуратуру © telegraf.com.ua
Представники Євросоюзу висловлюють сподівання, що український парламент досягне консенсусу для прийняття відповідного закону.

У Європейському Союзі сподіваються, що у Верховній Раді України буде досягнуто консенсусу в питанні прийняття поданого адміністрацією президента нового законопроекту про прокуратуру.

"Ми уважно спостерігали за процесом розробки цього законопроекту, який було підготовлено у тісній співпраці з Радою Європи, і сподіваємося, що текст, який приймає до уваги зауваження Венеціанської комісії і Ради Європи, буде прийнято широкою більшістю у парламенті України ще перед Вільнюським самітом", - повідомили в прес-службі представництва ЄС в Києві.

У диппредставництві також висловили надію на досягнення консенсусу в українському парламенті для прийняття відповідного закону. "Ми сподіваємося, що ця юридична допомога з боку європейських інституцій і спільна мета підписати Угоду про асоціацію допоможуть тому, щоб було знайдено широкий консенсус між усіма політичними силами у Верховній Раді для прийняття цього важливого закону", - наголосили у представництві ЄС.

Раніше повідомлялося про те, що президент України вніс до Верховної Ради на розгляд новий законопроект про прокуратуру. Законопроект передбачає позбавлення прокуратури функцій загального нагляду та досудового слідства, у прокуратури будуть відсутні підстави для продовження виконання наглядових функцій, бо це призводить до певного дублювання цих функцій іншими органами. Окрім того, органи прокуратури позбавляються повноважень щодо безпосереднього втручання у діяльність громадян, приватних підприємств та організацій. Зокрема, позбавляються права безперешкодно відвідувати приміщення приватних суб'єктів господарювання і вимагати документи. У законопроекті, внесеному до парламенту, враховано більшість рекомендацій Венеціанської комісії.

Фракція "Батьківщина" вже заявила, що підтримає президентський проект закону "Про прокуратуру", якщо у ньому буде враховано всі основні зауваження Венеціанської комісії. Новий закон про прокуратуру є євроінтеграційним документом, необхідним у контексті майбутнього підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС. !zn

Читайте також:

Рада Європи назвала Кримінально-процесуальний кодекс України одним з найкращих

Портнов запевнив, що Янукович не має наміру призначати генпрокурора довічно

Україна може відмовитися від перевірки законів у Венеціанській комісії

В АП підготували реформу, яка позбавить прокурорів безмежної влади

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі