ЄС підтвердив, що хоче спецстатус для Донбасу перед виконанням Мінських угод

Поділитися
ЄС підтвердив, що хоче спецстатус для Донбасу перед виконанням Мінських угод ЄС тисне на Україну Мінськими угодами
В Євросоюзі забули про послідовність у виконанні Мінських домовленостей.

В Євросоюзі підтвердили пропозицію Україні, в якому вимагається надання "особливого статусу" для Донбасу навіть за умови, що бойовики не виконають свої зобов'язання Мінськими угодами.

Відповідна заява прийшла до редакції "Європейської правди", яка напередодні опублікувала інформацію про нові вимоги ЄС з посиланням на джерела.

Зокрема, у відповіді ЄС значиться, що так Мінські угоди "встановлюють чіткий шлях і строки здійснення кроків до кінця 2015 року", значить вони повинні бути виконані в ці терміни. Також у ЄС нагадують, що стаття 11 в угоді передбачає проведення Конституційної реформи для надання окремим районам Донецької і Луганської області особливого статусу.

У той же час, "Європравда" нагадує, що Мінські угоди передбачають чітку послідовність та черговість у виконанні домовленостей.

Більш того, у виданні зазначають: розраховували, що розголос нових планів Брюсселя підштовхне Євросоюз до перегляду своєї позиції. Однак ЄС подвердил, що очікує від України виконання Мінських угод навіть за умови, що бойовики не будуть виконувати навіть перші пункти, зазначає "Європейська правда".

Також у відповіді Євросоюзу зазначається, що "ЄС засуджує порушення угоди, в тому числі постійні порушення перемир'я і використання важкого озброєння", а також зберігає прихильність "повного виконання Мінських угод".

В опублікованому днем раніше матеріалі повідомлялося, що вперше нова ідея ЄС з'явилася саме під час візиту Йоханнеса Хана в Київ 18-19 червня. А зустріч Хана з народними депутатами була майже повністю присвячена цій пропозиції.

"Ці переговори, які відбулися у Верховній раді, були неймовірно складними і емоційними, переходили навіть на підвищені тони. Українські учасники сприйняли ідею як мало не зраду з боку Хана. Європейці в свою чергу намагалися переконати, що Україні потрібно демонструвати більший прогрес і гнучкість в тематиці Мінська, щоб зняти всі претензії з боку РФ", - повідомило джерело "Європравди".

У березні 2015 року Рада ЄС одностайно документально "прив'язала" скасування або пом'якшення санкцій проти Росії до успіхів у виконанні Мінських угод. Напередодні Євросоюз продовжив санкції проти Росії за дестабілізацію Донбасу на півроку.

Як раніше повідомляло ZN.UA другий пакет Мінських угод було підписано в лютому 2015 року, в яких проведення виборів у Донбасі і Конституційна реформа в Україні значиться одним з останніх пунктів, у той час як припинення вогню і відведення важких озброєнь - першими. Як відомо, через кілька місяців після лютневих Мінських угод і майже рік після вересневих, пріоритетні пункти про припинення вогню так і не були виконані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі