ЄС почав вимагати від України спецстатус Донбасу до виконання бойовиками Мінських угод - ЗМІ

Поділитися
ЄС почав вимагати від України спецстатус Донбасу до виконання бойовиками Мінських угод - ЗМІ ЄС може змінити тактику по відношенню до України - ЗМІ
Нова ідея у Євросоюзу зародилася нещодавно, повідомляють журналісти.

З останнім візитом в Україну єврокомісара ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Йоханесса Хана в Євросоюзі з'явилася нова наполеглива "рекомендація" для України - погодитися на виконання "пізніх" вимог Мінських угод, не чекаючи того, коли проросійські бойовики виконають свої зобов'язання в рамках підписаної у Мінську договору.

Таку інформацію повідомляє "Європейська правда", кореспондент якої був учасником закритої зустрічі між представниками української влади і ЄС, де були озвучені згадані пропозиції.

"Так, ми говоримо про порушення Мінська з боку Росії. Але робить Україна все для дотримання вимог Мінська? Чому б вам не зробити крок до надання Донбасу особливого статусу? Адже це можна робити вже зараз, показавши добру волю Києва до виконання Мінська", – цитує видання високопоставленого чиновника ЄС.

Видання зазначає, що вперше ця ідея з'явилася саме під час візиту Йоханнеса Хана в Київ 18-19 червня. А зустріч Хана з народними депутатами була майже повністю присвячена цій пропозиції.

"Ці переговори, які відбулися у Верховній раді, були неймовірно складними і емоційними, переходили навіть на підвищені тони. Українські учасники сприйняли ідею як мало не зраду з боку Хана. Європейці, в свою чергу намагалися переконати, що Україні потрібно демонструвати більший прогрес і гнучкість в тематиці Мінська, щоб зняти всі претензії з боку РФ", - повідомляє подробиці з джерел "Європравди".

При цьому повідомляється, що нагадування українських політиків про те, що мінські домовленості складаються з етапів і передбачають комплексне і послідовне виконання, "що немає сенсу виконувати останній пункт, коли Москва не виконує навіть перший", нібито не подіяли на представників ЄС.

У той же час відзначається, що на зустрічі з Петром Порошенком Хан, вже в більш м'якому тоні, продовжував обговорення виходу з конфліктної ситуації у Донбасі.

У березні 2015 року Рада ЄС одностайно документально "прив'язала" скасування або пом'якшення санкцій проти Росії до успіхів у виконанні Мінських угод. Напередодні Євросоюз продовжив санкції проти Росії за дестабілізацію Донбасу на півроку.

Як раніше повідомляло ZN.UA другий пакет Мінських угод було підписано в лютому 2015 року, в яких проведення виборів у Донбасі і Конституційна реформа в Україні значиться одним з останніх пунктів, у той час як припинення вогню і відведення важких озброєнь - першими. Як відомо, через кілька місяців після лютневих Мінських угод і майже рік після вересневих, пріоритетні пункти про припинення вогню так і не були виконані.

При цьому українська влада на чолі з президентом України Петром Порошенком наполягє, що почне прямий діалог з Донбасом тільки після "прозорих" виборів, що може відбутися після виконання інших пунктів Мінських угод.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі