Міністр фінансів України Наталія Яресько завила, що піде у відставку, якщо уряд не буте проводити реформи. Про це Яресько повідомила в інтерв'ю виданню The Wall Street Journal.
"Я прийшла, щоб виконувати роботу, і якщо я не можу її виконувати, у мене немає інтересу залишатися (на посаді – прим. ред.). Якщо я відчую, що в мене немає підтримки з боку президента і прем'єр-міністра, а також їхніх партнерів у парламенті, тоді я повинна буду переглянути, що я роблю", - сказала Яресько.
Видання повідомляє, що відставка Яресько може викликати проблеми з фінансовою допомогою від МВФ та інших міжнародних кредиторів. Зокрема, США підкреслили, що будуть надавати фінансову допомогу Україні, якщо Київ буде виконувати вимоги МВФ.
Видання Gazeta Wyborcza писало, що влада України не можуть більше відмахуватися від реформ війною в Донбасі. Підкреслюється, що українські зміни просуваються значно повільніше, ніж хотіли б на Заході.
Нещодавно посл США в Україні Джефрі Пайєт розкритикував перебіг українських реформ і заявив, щоГПУ відкрито і агресивно саботує реформи. За словами дипломата, прокурори-корупціонери постійно перешкоджають зусиллям щодо розслідування та кримінального переслідування корумпованих чиновників в Генпрокуратурі.
Пайетт також згадав про інші корупційні скандали в ГПУ, зокрема - у справах "діамантових прокурорів" Шапакіна і Корнійця. Посол особисто закликав Генерального прокурора Шокіна активніше боротися корупцією в Україні.
В цей же час, Володимир Колесниченко у своїй статті писав, що судова система як гарант виконання і відновлення права, як єдиний засіб, що робить суспільство та державу керованим механізмом, умисно нищиться. Таке вже бувало в інших країнах, і закінчилося правовим колапсом та фактично судом Лінча з війнами на вулицях. То для чого влада штовхає країну на цей шлях? Про це читайте в статтіВолодимира Колесниченка для DT.UA під назвою: "Незалежної судової влади нові реформатори не прагнуть".