Президент України Віктор Янукович поспілкувався з президентом США Бараком Обамою на прийомі від імені президента США з нагоди відкриття 67-ї сесії Генеральної сесії ООН, яка відбулася в понеділок.
Про це Янукович розповів в інтерв'ю українським журналістам у вівторок, 25 вересня, у Нью-Йорку.
«Була процедура фотографування з президентом Обамою, і під час цієї зустрічі відбувся короткий обмін інформацією», - сказав Янукович.
За його словами, Обама поцікавився, як ідуть поставки обладнання для споруджуваної в Харкові лабораторії, яка буде працювати на низькозбагаченому урані. У відповідь Янукович запевнив його, що обладнання надходить вчасно за графіком, і фактично виконується договір між Україною і США щодо нерозповсюдження ядерних матеріалів.
«Останнє було таке, особисте. Короткі репліки. Ми востаннє зустрічалися в Чикаго (21 травня цього року - ред.) і обмінялися думками, що час дуже швидко летить. Вже в листопаді у США відбудуться вибори, я побажав, звичайно, удачі і сказав, що ми теж готуємося до виборів і сподіваємося, що вони будуть визнані демократичними», - зазначив президент України.
Янукович все ж зустрівся з Обамою на Чиказькому саміті
Нагадаємо, раніше у травні цього року український президент їздив до США на саміт ООН. Тоді офіційної зустрічі з главою Білого Дому у Януковича не планувалося, однак, як стало пізніше відомо, український глава держави все-таки побачився з американським президентом - у кулуарах, причому зустріч Януковича і Обами тривала всього кілька хвилин. Як і цього разу, головною темою розмови були "уранові" зобов'язання України.
Як відомо, Україна в 2010 оголосила рішення позбутися усіх наявних запасів високозбагаченого урану до кінця березня 2012 року.
У підписаному 26 вересня 2011 року Меморандумі з питань ядерної безпеки між урядом України та урядом США, Сполучені Штати взяли на себе зобов'язання надати Україні еквівалентний обсяг низькозбагаченого урану в обмін на вивезений високозбагачений, а також «виконати основні етапи будівництва ядерної установки "Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, керованій лінійним прискорювачем електронів".
Ядерну установку планується ввести в експлуатацію в Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» не пізніше квітня 2014 року. !zn
Читайте також:
Семостійний Янукович
Низькозбагачений візит
США нададуть Україні технології для робіт з низькозбагаченим ураном
За вивезений уран Україна отримає від США компенсацію в $40 млн
США виділили $67,5 млн на створення в Україні ядерної установки