Введення санкцій США проти України буде залежати від застосування сили до учасників Євромайдану

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Введення санкцій США проти України буде залежати від застосування сили до учасників Євромайдану © trust.ua
Екс-посол України в США переконаний, що Білий дім уважно спостерігає за динамікою розвитку ситуації в Україні, демонструючи розуміння процесів, що відбуваються в ній.

Складається враження, що в офіційних колах США поступово долають больовий поріг щодо введення індивідуальних санкцій проти українських посадових осіб. Особливу активність тут виявляють члени Сенату, що в деякій мірі можна пояснити діяльністю української громади США: вона особливо ефективна в тих штатах, де українці становлять значну частину електорату.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише екс-посол України в США Олег Шамшур, коментуючи ініціативу сенаторів щодо розширення дії "списку Магнітського" на всі країни "від Зімбабве до України".

Шамшур нагадав, що згідно із законопроектом сенаторів Бена Кардіна і Джона Маккейна, особам, винним у порушенні прав людини, незалежно від їх місцезнаходження, буде заборонений в'їзд в США і доступ до американським фінансовим установам, які вони використовують для відмивання грошей або зберігання коштів, отриманих незаконним шляхом.

"Звичайно, йдеться лише про проект закону, який повинні підтримати не тільки сенатори, але і члени Палати представників: в обох палатах та поза їх знайдеться чимало тих, хто поставиться до нього, принаймні, скептично. Не слід також забувати, що прийняття подібних законів щодо Росії та Білорусі розтяглося в часі на три і два роки відповідно", - зазначив український дипломат.

"Розмірковуючи реалістично, можна передбачити, що застосування "больових" методів з боку американської влади буде залежати, насамперед, від застосування українським урядом силових методів проти мирних протестувальників (такий критерій введення санкцій озвучили в ході слухань та члени Сенату США)", - вважає експерт.

На думку Шамшура, цей процес буде гальмуватися звичайної бюрократичної інерцією і характерним для адміністрації Обами зволіканням на стадії прийняття політичних рішень і спробою уникнути по можливості різких рухів.

"Разом з тим, поза всяким сумнівом, в США дуже уважно стежать за динамікою розвитку ситуації в Україні, демонструючи розуміння що відбуваються в ній процесів і справжньої мотивації поведінки українських політичних гравців", - зазначив він.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Олега Шамшура "Крига скресла або засідання триває?". !zn

Читайте також:

Сенат США розширить санкції за актом Магнітського "від Зімбабве до України"

Сенат США прийняв резолюцію по Україні та нагадав про можливі санкції

Регіонал назвав санкції США українським чиновникам іноземним втручанням

Кернес запевняє, що не боїться міжнародних санкцій

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі