Вища рада правосуддя рекомендувала призначити на довічний термін чотирьох суддів. Указ про їх призначення президент може підписати протягом 30 днів.
Однак, як повідомляє Слідство. Інфо, раніше Громадська рада доброчесності (ГРД) підозрювала трьох суддів зі списку рекомендованих в недоброчестності.
Зокрема, на посаду судді Господарського суду Харківської області призначили Олега Дзюбу, який в 2014 році не задекларував земельну ділянку дружини, а в 2015 і 2016 роках - її квартиру.
Крім цього, в 2014 році Дзюба з дружиною придбали шість квартир, які в наступні два роки продали всього за майже 670 000 гривень. У той же час, схожу нерухомість, як встановили в ГРД, продавали в більш ніж п'ять разів дорожче. Також зафіксовано, що протягом 2014-2015 рр. суддя чотири рази відвідував РФ, при цьому близьких родичів у нього там немає.
Суддя Тимур Коротков, якого рекомендують в Корабельний райсуд Миколаєва, в 2012-2014 рр. ухвалював рішення російською мовою, і регулярно відвідував Москву. Останній візит зафіксовано в липні 2017 року.
Третій суддя Олег Павлик з Любомильського райсуду Волинської області не задекларував частину майна і три автомобілі, термін довіреностей на які були оформлені в 2011 і 2013 році.
Як повідомлялося, депутатські фракції у Верховній Раді визначилися зі своїми кандидатами на вакантну посаду судді Конституційного суду. Трьох із п'яти кандидатів парламент раніше вже відмовлявся призначати.
Детальніше про те, що Венеціанська комісія порадила Україні для подолання конституційної кризи і як її зрозуміла українська влада, читайте в матеріалі Геннадія Друзенка «Українські бешкетники і Венеційка» в ZN.UA.