Депутатські фракції у Верховній Раді визначились зі своїми кандидатами на вакантну посаду судді Конституційного суду, повідомив науковий співробітник «Центру конституційної демократії» Геннадій Друзенко.
«Після того, як Венеційка порадила Верховній Раді не висувати і не обирати суддів КСУ до запровадження прозорого та відкритого конкурсу, я був подумав, що (…) ослухатись депутатам буде не комільфо. Я виявився наївним: усі фракції та групи, окрім «Голосу», вправно і в строк подали своїх кандидатів», - пише Друзенко у Facebook.
- Ольга Бондар-Петровська – від фракції «Батьківщина»;
- Ольга Совгиря – від фракції «Слуга Народу»;
- Микола Сірий – від фракції «Європейська Солідарність»;
- Юрій Павленко – від фракції «Опозиційна платформа-За життя»;
- Дмитро Журавльов – від депутатської групи «Довіра».
Звертає увагу той факт, що трьох з п'яти кандидатів парламент зовсім нещодавно відмовився обирати суддями КСУ – усі вони в сесійній залі набрали менше 150 голосів. Ідеться про Юрія Павленка, Миколу Сірого та Ольгу Бондар-Петровську. Однак це не завадило фракціям і групам висунути їх знову.
ДЕПУТАТСЬКІ ФРАКЦІЇ ВИЗНАЧИЛИСЬ ЗІ СВОЇМИ КАНДИДАТАМИ НА ВАКАНТНУ ПОСАДУ СУДДІ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ Здорова...
Опубликовано Gennadiy Druzenko Четверг, 17 декабря 2020 г.
Після того, як внаслідок рішення Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року та емоційної реакції на нього президента Україна занурилась у системну конституційну кризу, Київ офіційно попросив у Венеційської комісії поради і допомоги в пошуку виходу з халепи, в яку втрапила країна.
Всупереч тривалим традиціям комунікації національних влад з Європейською комісію за демократію через право (офіційна назва Венеційки), президент України попросив не оцінити той чи той законопроєкт або вже ухвалений закон на відповідність європейським конституційним традиціям і міжнародним стандартам, а дати «термінову оцінку конституційної ситуації», яку створило рішення КСУ.
Що Венеціанська комісія порадила Україні для подолання конституційної кризи та як її зрозуміли українські можновладці, читайте у матеріалі Геннадія Друзенка «Українські бешкетники та Венеційка» у ZN.UA.