ВРП заблокувала перерозподіл заощаджених коштів на підтримку роботи Етичної ради

Поділитися
Напередодні Етична рада ВРП повідомила про намір розпочати перевірку на доброчесність з чинних членів Ради правосуддя.

Вища рада правосуддя відмовила Державній судовій адміністрації у спрямуванні заощаджених коштів на підтримку секретаріату Етичної ради ВРП, йдеться у повідомленні на сайті Ради правосуддя.

Судова адміністрація пропонувала спрямувати на ці потреби 9 705,8 тисячі гривень з фонду винагород для новопризначених суддів та виплат вихідної допомоги суддям, що звільняються. Голова Ради суддів України Оксана Марченко позицію ДСАУ підтримала.

«Розглядаючи це питання під час засідання, Вища рада правосуддя наголосила, що Державна судова адміністрація  не повідомила про ймовірний вплив таких дій на можливість виплати суддівської винагороди. (…) На переконання ВРП, пропозиція ДСА є передчасною та може свідчити про неефективне, нерезультативне і нецільове використання бюджетних коштів», - зазначають у Раді правосуддя.

Члени ВРП наголосили, що за законом робота Судової адміністрації має фінансуватися виключно в межах бюджету, передбаченого на забезпечення її діяльності. А також послались на критичне недофінансування вітчизняної судової системи, через яке питання перерозподілу коштів «не на часі».

Закрити «кадрове питання» Рада правосуддя також пропонує завдяки відправці до секретаріату Етичної ради правосуддя службовців із секретаріату непрацюючої Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Крім того, Вища рада правосуддя вчергове поставила під сумнів «конституційність» роботи Етичної ради ВРП.

«За результатами розгляду цього питання ВРП прийняла рішення повернути т. в. о. голови Державної судової адміністрації України на доопрацювання питання визначення граничної чисельності працівників ДСА та запропонувала розглянути можливість забезпечення діяльності Етичної ради, використовуючи інститут відрядження державних службовців секретаріату ВККС», - підсумовується у повідомленні.

Примітно, що таке рішення Вища рада правосуддя ухвалила після того, як напередодні Етична рада ВРП повідомила про намір розпочати перевірку на доброчесність з чинних членів Ради правосуддя, а не нових кандидатів.

У відповідь 14 членів Вищої ради правосуддя пригрозили звільнитись і заблокувати її роботу через відсутність кворуму. За такого сценарію розвитку подій, до непрацюючої Вищої кваліфікаційної комісії суддів може додатися ще й непрацююча ВРП, що на думку низки експертів, загрожує колапсом судової системи країни.

Зараз готових до призначення кандидатів нового складу ВРП ще немає, а старі члени Ради правосуддя вже погрожують піти у відставку, заблокувавши роботу ВРП через відсутність кворуму.

За умов критичного браку суддів в Україні (понад дві тисячі осіб), без Вищої ради правосуддя неможливо буде провести ані призначення, ані звільнення суддів, відправити їх у командировку до проблемного суду тощо.

Водночас у громадських лобістів судової реформи є думка, що такий підхід тільки прискорить очищення ВРП, що давно дискредитувала себе.

Нагадаємо, 8 лютого Етична рада мала розпочати одноразову перевірку чинних членів Вищої ради правосуддя на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності. Не дочекавшись на початок перевірок, 20 січня у відставку подали заступник голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький та член ВРП Павло Гречківський.

Етична рада Вищої ради правосуддя запрацювала в Україні 1 грудня, до її складу увійшли: Лев КішакевичЮрій ТрясунВолодимир Сіверін, Роберт КордіЕнтоні ХуперЛавлі Перлінг. Чи стане реформа ВРП справжнім проривом для судової, читайте у статті Галини Чижик «ВРП: реальна чистка чи імітація?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі