З відповідною заявою Меркель виступила під час свого першого після переобрання звіту в Бундестазі.
"Робота над виконанням Мінських угод буде продовжена, аби забезпечити відновлення суверенітету України та вивести на інший рівень відносини з Росією", - наголосила канцлерка.
Говорячи про зовнішньополітичні пріоритети Німеччини на наступні чотири роки, вона назвала незаконне порушення Росією міжнародно визнаних кордонів одним із величезних викликів сучасності.
Під час виступу у середу, 21 березня, Ангела Меркель також згадала справу з отруєнням у британському місті Солсбері екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки.
За її словами, вона "була би рада", якби не треба було називати Росію з парламентської трибуни, "але все свідчить про те, що Росія стоїть за цією атакою".
У цьому контексті канцлера ФРН нагадала про те, що сила Європи в її єдності.
Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.
Білорусь підтвердила бажання відправити військових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".
Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".