Німеччина прописала тему Донбасу в проекті коаліційної угоди - ЗМІ

Поділитися
Німеччина прописала тему Донбасу в проекті коаліційної угоди - ЗМІ У проекті німецької коаліційної угоди знайшлося місце і для України © Генпрокуратура України
Україна й надалі отримуватиме підтримку у питаннях проведення реформ, а також деокупації Криму та Донбасу.

Німецький коаліційний уряд блоку "Соціал-демократичної партії" і ХДС/ХСС має намір продовжити підтримувати Україну на шляху реформ і відновлення територіальної цілісності.

Відповідні наміри прописані у проекті коаліційної угоди, повідомляє "Укрінформ" із посиланням на власне джерело.

"Ми будемо ангажовано підтримувати Україну в тому, що стосується повного відновлення її територіальної цілісності, зміцнення стабільності та соціального розвитку", - наголошується у 177-сторінковому документі.

У середу, 7 лютого, проект угоди був затверджений керівниками двох партій.

У документі також йдеться про те, що його підписанти "очікують і заохочують послідовне здійснення програми реформ в Україні, особливо боротьбу з корупцією з метою всеосяжної модернізації країни". При цьому майбутній уряд Німеччини попереджає про те, що надаватиме фінансову допомогу "на жорстких умовах".

Тим не менш, Німеччина готова взяти масштабну участь у відновленні зруйнованого війною сходу України. Одразу ж після того, як це стане можливим завдяки "суттєвим крокам у виконанні Мінських домовленостей".

Стосовно самих домовленостей, Берлін і Париж мають намір продовжувати активно сприяти їх виконанню і домагатися вирішення конфлікту. Лише за умови повного виконання "Мінська" уряд ФРН готовий зняти санкції з Росії і говорити про це зі своїми європейськими партнерами.

У проекті угоди також міститься нагадування про те, що Росія протиправною анексією Криму і "втручанням" на сході України порушила європейський мирний порядок. "Нинішня російська зовнішня політика вимагає від нас особливої уважності й опірності", - підкреслюється у документі.

В основі цього - дотримання перемир'я в Донбасі та відведення від лінії зіткнення всіх важких озброєнь. При цьому забезпечити "такий розвиток має місія ООН". А Україна і Росія повинні виконати свої зобов'язання в рамках Мінських угод.

Як повідомлялося раніше, німецькі християнські демократи, яких очолює федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, почали консультації із "Соціал-демократичною партією" про відновлення "великої коаліції" після провалу переговорів про створення коаліції "Ямайка" - союзу між ХДС/ХСС, "Вільною демократичною партією" і "Зеленими".

"Вільна демократична партія" 20 листопада в односторонньому порядку заявила про вихід із переговорів. При цьому канцлер Німеччини заявила про те, що не підтримує ініціативу проведення нових виборів у країні.

Докладніше читайте в матеріалі Костянтина Федоренка ""Ямайка" пішла на дно...", а також у статті Світлани Гуцал "Назад - до великої коаліції" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі