Влада в Україні зайнята розширенням впливу, боротьба з корупцією відійшла на другий план – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У свіжому Індексі сприйняття корупції Україна залишилася на позиціях 2018 року.

Україна за підсумками 2021 втратила один бал у щорічному Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, CPI) від Transparency International. Грузія, Вірменія та Молдова досі попереду, пише Андрій Боровик у статті « Україна в Індексі сприйняття корупції. Влада не виконала домашнє завдання».

Буцімто незначна втрата – лакмус процесів, що відбуваються у сфері боротьби з корупцією.

Після Революції Гідності позиції України у СРІ лише зростали. Перший спад, який символізував стагнацію останніх двох років президентської каденції Петра Порошенка, стався за підсумками 2019 року.

Вже за рік Україна зросла на три бали, і цього року – мінус один. Тому загалом нинішній результат нашої країни повторює показники 2018 року.

Під час «турборежиму» 2019 року Верховна Рада IX скликання ухвалила низку важливих антикорупційних законів, покращенням законодавства у цій сфері депутати займалися упродовж наступних двох років. Однак ці зміни були продовженням процесів, закладених раніше.

Минулого року «Трансперенсі Інтернешнл Україна» сформувала три системні рекомендації, з яких влада дві виконала частково, а одну не виконала взагалі, наголошує Боровик.

Крім того, такі процеси як виведення з-під дії профільного закону публічних закупівель, політичний вплив на процес обрання керівника САП, відсутність стратегічного бачення у боротьбі з корупцією лише посилилися.

«На жаль, доводиться констатувати, що влада концентрує власні зусилля не так на досягненні обіцяної перемоги над корупцією, як на посиленні чи утриманні впливу на різні гілки влади, зокрема на антикорупційну екосистему», - додає автор.

Боротьба з корупцією особливо важлива у нинішній ситуації, оскільки обороноздатність та сила держави залежить від стійких інститутів та фінансової спроможності.

Втручання в роботу антикорорганів, закупівлі поза Prozorro, чотири роки без державної антикорупційної стратегії. Що тримає Україну в Індексі сприйняття корупції на рівні 2018 року? Відповідь на це запитання ви знайдете у статті виконавчого директора «Трансперенсі Інтернешнл Україна» Андрія Боровика «Україна в Індексі сприйняття корупції. Влада не виконала домашнє завдання».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі