Висновок Венеціанської комісії щодо перехідних положень у Конституції йде врозріз з заявами влади

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Висновок Венеціанської комісії щодо перехідних положень у Конституції йде врозріз з заявами влади Перехідне Положення 18 залишатиметься в силі до скасування його Верховною Радою © Андрій Товстиженко, DT.UA
Розробка Перехідного Положення 18 не містить будь-яких вказівок на те, що воно матиме тимчасовий характер, зазначили в комісії.

Влада навмисне замовчувала зміст висновку Венеційської комісії щодо тимчасової дії пункту 18 Перехідних положень проекту Конституції, йдеться у статті Марини Ставнійчук для DT.UA.

"Висновок (CDL-AD(2015)030) було розглянуто на засіданні цієї комісії ще в жовтні 2015 р. Жоден з представників української влади не прокоментував цього документа. Його не оприлюднено на жодному з сайтів керманичів країни. Немає документа і на сторінці КК", - йдеться у статті.

Ставнійчук наголошує, що і президент, і голова парламенту, і депутати парламентської більшості, а також зафрахтовані ними фахівці-конституціоналісти упродовж майже року стверджують усій країні, що зміни до Конституції у питанні децентралізації, які стосуються особливостей окремих районів Донецької і Луганської областей, мають тимчасовий характер у силу насамперед їх розташування у Перехідних положеннях Конституції.

Читайте також: У Румунії зажадали відставки голови Сенату за візит Наришкіна

Однак Висновок Венеційської комісії однозначно йде врозріз з усіма цими заявами, пише автор статті.

"Комісія зазначає, що Перехідне Положення пункту 18 приймається відповідно до такої ж процедури, як і інші конституційні зміни. У разі прийняття воно, як наслідок, стане невід'ємною частиною Конституції і матиме таку ж силу, як і будь-яка інша стаття Конституції. І Конституція України, і конституції інших країн містять перехідні положення, які мають постійний характер. Розробка Перехідного Положення 18 не містить будь-яких вказівок на те, що воно матиме тимчасовий характер. Таким чином, у разі прийняття, Перехідне Положення 18 залишатиметься в силі до скасування його Верховною Радою України відповідно до розділу ХІІІ Конституції України щодо перегляду Конституції", - цитує висновок Ставнійчук.

Вона наголошує, що у перебігу конституційного процесу суспільству не надають повної і правдивої інформації щодо стану і перспектив майбутнього конституційного регулювання.

"Влада однозначно сповідує подвійні стандарти, відверто маніпулює позицією Венеційської комісії", - наголосила вона.

Нагадаємо, як пише у статті для ZN.UA заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд, слів "особливий статус" у проекті змін до Конституції України у частині децентралізації, який нині чекає повторного голосування у парламенті, справді немає, а ось сам особливий статус фактично є – як би його не називали.

Детальніше про ситуацію зі змінами до української Конституції читайте у статті Марини Ставнійчук "Конституційна реформа: непродуктивний процес з продукування помилок" у свіжому номері "Дзеркала тижня".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі