Керівник групи експертів з внутрішньої і гуманітарної політики Офісу президента України, колишній виконавчий директор Інституту Аспена в Києві Сергій Кошман написав заяву на звільнення через рішення суду у справі Сергія Стерненка. Суд дав активістові сім років в'язниці з конфіскацією половина майна за «викрадення людини».
«Написав заяву про звільнення з Офісу Президента. Бо ходити на протести на Банкову, працюючи на Банковій, доволі дивно», - написав він Facebook.
Кошман вважає, що інших інструментів впливу немає, а експертних порад в Офісі президента не потребують.
«На жаль, інших інструментів впливу я поки що не бачу. Майже за рік переконався, що експертних порад там особливо не потребують», - підсумував він.
Написав заяву про звільнення з Офісу Президента. Бо ходити на протести на Банкову працюючи на Банковій доволі дивно. На...
Опубликовано Sergey Koshman Среда, 24 февраля 2021 г.
Через незаконний вирок Стерненку під будівлю Офісу президента України вийшли сотні небайдужих українців. Організатори мітингу заявили, що люди залишатимуться на Банковій «стільки, скільки треба». Близько 20:30 протестувальники спробували прорватись до будівлі через кордон правоохоронців, у сутичках постраждали щонайменше семеро людей, 17 осіб затримали.
23 лютого Приморський суд Одеси визнав активіста Сергія Стерненка винним у «викраденні людини заради заволодіння 300 гривнями» і засудив його до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Сторона захисту відразу ж заявила, що подаватиме апеляцію.
Обвинувальний вирок виніс суддя Віктор Попревич, який до 2014 року працював у Донецьку. У місті він відзначився тим, що встановив біля воріт свого будинку погруддя Леніна і Сталіна .
У 2015 році Стерненку оголосили підозру у викраденні Сергія Щербича, члена партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова, а до цього – проросійської партії «Родіна» одіозного місцевого регіонала Ігоря Маркова. Активіст нібито організував викрадення депутата, щоб заволодіти його коштами. Крім свідчень потерпілого, інших доказів у слідства не було.
Докладніше про справу Щербича, у викраденні й катуванні якого звинуватили Стерненка, читайте в матеріалі Інни Ведернікової «Справа Стерненка. Хроніки реваншу».