Відсутність нового закону про КСУ не може перешкоджати розгляду конституційних скарг – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Відсутність нового закону про КСУ не може перешкоджати розгляду конституційних скарг – експерт Конституційні судді повинні набратися мужності і почати розглядати конституційні скарги © Андрій Товстиженко, DT.UA
Відсутність практики КСУ з розгляду конституційних скарг знижує рівень його легітимності.

Відсутність нового закону про Конституційний суд не може бути перешкодою для розгляду суддями КСУ конституційних скарг, пише в своїй статті для DT.UA доктор юридичних наук, директор Центру правотворчості УжНУ Михайло Савчин.

Автор вважає, що в умовах зволікання законодавця з прийняттям нової редакції Закону про Конституційний суд орган конституційної юстиції повинен "повернутися обличчям до окремих громадян".

"Відсутність закону не може бути перепоною для розгляду конституційних скарг (як це наразі значиться на офіційному сайті КСУ) - як відомо, права і свободи людини мають пряму дію (стаття 8 Конституції) і породжують прямі обов'язки держави щодо їх утвердження і забезпечення (стаття 3 Конституції)", – йдеться в статті.

На думку Савчина, майже річна відсутність практики КСУ з розгляду конституційних скарг знижує рівень його легітимності.

"За великим рахунком громадян настільки цікавить сам КСУ, наскільки він ефективно захищає права людини й визначає розмір відшкодування в разі їх порушення. Краще вже конституційним суддям набратися мужності і розпочати розгляд конституційних скарг, керуючись загальними принципами конституційного провадження згідно з положеннями чинного Закону про КСУ", – підсумовує автор.

Раніше Михайло Савчин в своїй статті для DT.UA писав, що у КСУ поки немає законодавчої основи для розгляду конституційних скарг. За його словами саме тому продовжує зростати кількість скарг у ЄСПЛ проти держави Україна.

У той же час, Віктор Мусіяка в своїй статті для DT.UA писав, що зміст статті 151-1 Конституції України передбачає наявність серйозних труднощів для потенційних заявників, які бажають подати конституційну скаргу в КСУ.

Детальніше про проблеми державного континуїтету в системі судової влади читайте в статті Михайла Савчина "Безперервність національної конституційної традиції в умовах викликів і загроз, або Про континуїтет" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі