Віце-прем'єр Бойко провіз російських купців українськими оборонними заводами

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Віце-прем'єр Бойко провіз російських купців українськими оборонними заводами © energetyka.com.ua
У перший же робочий день після підписання Києвом Угоди про асоціацію, до України прибула російська делегація на чолі з віце-прем'єром, яка за один день побувала на стратегічних заводах у трьох областях.

Як стало відомо ZN.UA з джерел в українському уряді, в понеділок 2 грудня, віце-прем'єр Юрій Бойко разом з російською делегацією на чолі з віце-прем'єром Росії Дмитром Рогозіним відвідали ряд заводів, у тому числі і військово-промислового комплексу.

До складу делегації прилетіла на чотирьох чартерах, входили представники різних міністерств і відомств, у тому числі міністерства оборони Росії і Роскосмосу, побували на підприємствах в Миколаєві, Дніпропетровську та Києві. Зокрема, потенційні замовники відвідали Зоря-Машпроект, Чорноморський суднобудівний завод, Суднобудівний завод імені 61 комунара (де також відвідали крейсер "Україна"), Південмаш і Антонов. Після чого російська делегація вирушила назад до Москви.

Російську делегацію також супроводжували губернатори областей, в яких вони побували.

Відзначимо, що президент України Віктор Янукович заявив, що переговори між урядами Росії і України почнуться на поточному тижні.

"Наша делегація повинна поїхати, і мені сьогодні прем'єр-міністр Азаров доповідав, що є вже домовленість з урядом Росії сідати за стіл переговорів вже на цьому тижні, і починати цей процес.

За словами глави держави, теми переговорів відомі. "Ми добре знаємо один одного, наші робочі групи за всіма напрямами давно співпрацюють, і нам треба трохи часу для того, щоб зрозуміти один одного", - додав президент.

Нагадаємо, що ще до дати підписання асоціації в "повітрі витала" цифра в 20 млрд доларів, які Росія, нібито готова надати Україні за відмову від негайного "європейського шляху". Між тим, за інформацією ZN.UA, йдеться про 15 мільярдів, з яких лише частина - до однієї третини - може бути видана російськими банками в якості кредиту українській державі.

Інша частина суми - це закриття або (що ймовірніше) реструктуризація вже наявних українських боргів і, зрозуміло, приватизація Росією низки стратегічних об'єктів. Але, приватизація, яка передбачає дольову участь "правильних" українських співвласників... Тому можна очікувати, що при переході в приватні руки Одеський припортовий зі своїм амиакопроводом, "Південмаш" зі своїм КБ, і "Турбоатом" поповнять не тільки українську скарбницю, але і приватні кишені.

Нагадаємо також, що 10 листопада, майже за три тижні до планованої дати підписання Угоди про асоціацію, радник Путіна Глазьєв заявив, Росія запустить великі спільні проекти, які дозволять підвищити можливості української економіки, але тільки в тому випадку, якщо Україна не підпише Угода про асоціацію з Європейським союзом.

Тоді мова йшла про розширення співпраці в ракетно-космічній сфері, атомному машинобудуванні та авіаційної промисловості. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі