Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) сподівається, що Конституційна асамблея прислухається до її рекомендацій щодо змін до Основного закону.
"Ми сподіваємося, що Конституційна асамблея прислухається до рекомендацій Венеціанської комісії і врахує їх при підготовці змін до Конституції", - сказав член Венеціанської комісії Пітер Пакзолай під час засідання круглого столу у вівторок у Києві.
Пакзолай зазначив, що Венеціанська комісія підготувала свої рекомендації до законопроекту про внесення змін до Конституції України і очікує, що український парламент врахує міжнародний досвід, європейські стандарти, зокрема, передбачатиме можливості балотування на виборах раніше засуджених громадян. Окрім того, перегляне терміни та процедуру отримання громадянства, а також передбачить право громадян інших держав в агітації на виборах.
Мін'юст проігнорував більшість рекомендацій Венеціанської комісії з виборів
"Чинне положення Конституції забороняє балотуватися всім особам, раніше засудженим, якщо судимість не була знята. Ми сподіваємося, що у процесі підготовки змін до Конституції це питання буде вивчено у рамках європейської практики", - сказав Пакзолай.
У свою чергу міністр юстиції України Олена Лукаш зазначила, що Україна очікує нового висновку Венеціанської комісії щодо законопроекту про внесення змін до Конституції України для того, щоб провести подальшу роботу з цими рекомендаціями.
Голова Мін'юсту нагадала, що українська сторона вже отримала перший висновок Венеціанської комісії та більшість поправок, висловлених європейцями, були враховані.
За словами Лукаш, протягом серпня-листопада 2013 року заплановано проведення серії круглих столів з обговорення рекомендацій Венеціанської комісії.
Як повідомляло ZN.UA, раніше Венеціанська комісія та Бюро демократичних інститутів і прав, що представляє ОБСЄ, критично оцінили проекти законів України, що стосуються вдосконалення виборчого законодавства. Найбільш серйозними недоліками ВК та ОБСЄ/БДІП вважають:
- обмеження права на висунення кандидатом у народні депутати особи, засудженої за вчинення умисного злочину, незалежно від його тяжкості;
- вимогу про обов'язкове п'ятирічне проживання кандидата на території України;
- невиправдані преференції, надані парламентським партіям при формуванні виборчих комісій;
- відсутність механізму незалежного моніторингу фінансування виборчих кампаній;
- певні обмеження права на свободу висловлювання;
- збереження максимальної кількості виборців на дільниці на рівні 2,5 тис. осіб (що, з точки зору європейців, є надто значною цифрою). !zn
Читайте також:
Названо основні претензії Європи до українського виборчого законодавства
Опозиція підготувала альтернативні зміни до Конституції, але не встигла їх зареєструвати
Заступник голови ЦВК заявив, що Конституція дозволяє засудженому бути президентом
Янукович запропонував змінити Конституцію, щоб призначати суддів і генпрокурора безстроково