В УСС заперечують причетність до розміщення фальшивої декларації Рябошапки

Поділитися
В УСС заперечують причетність до розміщення фальшивої декларації Рябошапки У дочірній компанії Держспецзв'язку відхрестилися від "липової" декларації Рябошапки © mir-biz.ru
У компанії вважають реєстр електронних декларацій недостатньо захищеним.

Державне підприємство "Українські спеціальні системи", дочірня компанія Держспецзв'язку, заперечує свою причетність до розміщення в реєстрі електронної декларації від імені члена Національного агентства з питань запобігання корупції Руслана Рябошапки.

"За час функціонування АЦСК ДП УСС, з 2014 року по даний час, громадянин Рябошапка не звертався за послугою по видачі йому посиленого сертифіката відкритого ключа, тому інформація щодо можливого використання для злому автоматизованої системи електронного декларування ключа, виданого ДП УСС, не відповідає дійсності", - сказано в заяві, поширеній прес-службою держпвдприємства у суботу, 20 серпня.

У заяві також йдеться, що в базі компанії відсутня інформація про видачу Рябошапці посиленого сертифіката відкритого ключа. У компанії стверджують, що чинний реєстру е-декларацій є недостатньо захищеним.

"Запровадження електронної декларації Рябошапки, Джеймса Бонда й інших персонажів підтверджує можливість анонімного входження в систему електронного декларування з допомогою будь-яких сертифікатів, у тому числі виданих неакредитованими ЦСК, у тому числі приватними, без обов'язкової перевірки статусу сертифіката користувача. Все це є свідченням того, що програмне забезпечення системи електронного декларування не забезпечує основоположні принципи захисту інформації", – підкреслили в УСС.

Читайте також: До реєстру внесено перші електронні декларації

У п'ятницю, 20 серпня народний депутат Олексій Рябчин з посиланням на технічних працівників Антикорупційного агентства заявив, що цифровий підпис, яким скріплено фальшива декларація члена НАПК Руслана Рябошапки, є тестовою і сертифікована державним підприємством "Українські спеціальні системи".

Раніше народні депутати Антон Геращенко ("Народний фронт") та Іван Винник ("Блок Петра Порошенка") повідомили про злом реєстру електронних декларацій і розміщення на сайті фальшивої декларації члена НАЗК Руслана Рябошапки, в якій відображено отримання ним 20 мільйонів гривень від фіктивної фірми. Розробники системи, в свою чергу, заявили, що злому не було, а для розміщення декларації був використаний тестовий ключ.

Нагадаємо, 15 серпня розпочав роботу реєстру електронних декларацій, незважаючи на відмову Держспецзв'язку видати необхідний атестат відповідності.

Запуск системи електронного декларування, яке є однією з умов надання Україні безвізового режиму, у "тестовому режимі" розкритикували в ЄС і міжнародних організаціях, закликавши український уряд оперативно усунути недоліки адміністративного і технічного характеру.

Детальніше про електронне декларування читайте в статті Юлії Самаєвої "Загальне декларування: гра з нульовою сумою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі