В умовах пандемії принцип "гроші йдуть за пацієнтом" виявився недієвим — Ляшко

Поділитися
В умовах пандемії принцип "Коронавірус показав: ніхто не готувався до такої кількості інфекційної хвороби» © Віктор Ляшко / Facebook
"Потрібно фінансувати готовність до реагування".

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко розповів, що пандемія COVID-19 показала, що не можна фінансувати лікарню за принципом "гроші йдуть від пацієнта", як це вже закріплено у системі охорони здоров'я. Про це він заявив під час ефіру "Право на владу" на "1+1".

"Коронавірус показав: не можна фінансувати інфекційні лікарні "за пацієнтом", за хворобою. Тому, що там потрібно фінансувати готовність до реагування. Ми не можемо профінансувати, адже ми не знаємо ту кількість випадків інфекційної хвороби, яке може виникнути. Коронавірус показав: ніхто не готувався до такої кількості інфекційної хвороби", – сказав Ляшко.

Головний санлікар заявив, що розвинені країни також не були готові до викликів, спровокованих пандемією нового коронавірусу, наприклад до того, що в інфекційних лікарнях може не вистачити місця.

Читайте також: Ляшко заявив про пройдений 17 квітня пік епідемії: що не так в цій заяві

Нагадаємо, Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні проведуть низку змін у фінансуванні медичної галузі. Зокрема, міністерство планує провести масштабну експертизу медичної галузі та запровадити стандарти надання медичної допомоги.

Для підвищення заробітних плат 435 тисячам медиків пропонують додатково виділити 1 млрд грн. При цьому, заробітну плату мають збільшити, не менше ніж до 50%.

Вже з 11 травня почнеться детальна експертиза всієї медичної інфраструктури, МОЗ розпочинає розробку та затвердження державних стандартів надання медичної допомоги. На основі отриманих даних МОЗ розробить справедливі тарифи, за якими буде здійснюватися фінансування галузі у 2021 році, які будуть ґрунтуватися на ринкових заробітних платах.

Крім цього, президент України Володимир Зеленський публічно закликав керівництво Міністерства охорони здоров'я та профільного парламентського комітету запропонувати план "покращення" другого етапу медичної реформи, щоб уникнути "негативних наслідків". За словами президента, створена за його ініціативою робоча група, в яку увійшли титуловані лікарі, академіки і професори, проаналізувала стан речей в медицині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі