Якщо кількість інфікованих новим коронавірусом в Україні вже не буде зростати, то офіційною датою, коли країна вийшла на пік захворюваності, можна буде вважати 17 квітня. Про це повідомив головний санітарних лікар країни Віктор Ляшко, пише "Сегодня".
"За розрахунками, у нас могло бути на 14 квітня 41 тис. хворих. Але ми заздалегідь ввели карантин. Якщо брати ретроспективну динаміку і у нас не буде далі зростання, то ми вже вийшли на пік 17 квітня. З тих пір ми тримаємося в проміжку 400-550 випадків, і в цьому діапазоні ми вже 17 днів", - заявив Ляшко.
Та такі заяви головного санлікаря дещо різняться з прогнозами інших чиновників. Зокрема, представники Міністерства охорони здоров'я України прогнозують спад захворюваності COVID-19 Україні вже невдовзі, зазначаючи, що українці переживають стан "плато" епідемії. Згідно зі статистикою МОЗу, щоденний приріст заражень в Україні коливається від 300 до 500 осіб на добу. Фахівці також повідомляють про те, що найбільші "пікові" значення заражень в Україні фіксували через декілька днів після Великодня Східного та Західного обрядів та Вербної неділі.
Такої з думки дотримується і прем'єр-міністра країни Денис Шмигаль. На засідання Кабміну, яке відбулося 5 травня, він також заявив, що зараз Україна перебуває на піку захворюваності на коронавірус, або на "так званому плато, коли кількість захворілих щодня не змінюється". Шмигаль також додав, уряд проаналізував розрахунки "декількох наукових установ в тому числі Академії наук та декількох наукових інститутів" та дійшов висновку, що пік завершиться в районі 8-9 травня, якщо не буде порушень карантинного режиму.
А очільник МОЗ Максим Степанов на брифінгу 28 квітня й взагалі заявив, що в України ще є можливість уникнути піку захворюваності.
"Якщо ми будемо дотримуватися всіх карантинних заходів, то я упевнений, що пік малоймовірний. Пік починається тоді, коли система охорони здоров'я не може надати медичну допомогу всім, кому вона потрібна", - зазначив Степанов.
Напередодні уряд продовжив карантин по всій Україні до 22 травня. Однак, з 11 травня деякі карантинні обмеження почнуть пом'якшувати. Зокрема, послаблення стосується роботи парків, скверів та зон відпочинку. З дотриманням протиепідемічних вимог почнуть працювати салони краси та деякі магазини.
Також уряд дозволив працювати літнім майданчикам просто неба закладів громадського харчування, які зареєстровані як оператори потужності. Окрім того стане дозволеною оптова та роздрібна торгівля непродовольчими товарами. Розпочнуть роботу нотаріуси, стоматологи та сервіси побутової техніки.
Водночас голова МОЗ Максим Степанов вважає, що послаблення в такому вигляді є досить ризикованими. Однак за його словами, Міністерство охорони здоров'я має розробити план адаптивного карантину.