Рада національної безпеки та оборони не заслуховувала та не планує заслухати звіт Національного антикорупційного бюро України щодо справи "Роттердам+", вказується у відповіді апарату РНБО на запит співзасновниці Ліги антитрасту, юристки Агії Загребельської, надісланий 9 грудня.
В опублікованому керівником Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним листі РНБО зазначили, що станом на 8 грудня 2021 року звіт детективів НАБУ щодо ситуації у справі "Роттердам+" на розгляд РНБО не виносився.
"... Інформація щодо можливої дати проведення засідання РНБО України стосовно заслуховування звіту детективів НАБУ щодо ситуації у справі «Роттердам+» в Апараті РНБО України відсутня”, - йдеться у відповіді.
Водночас під час брифінгу за результатами засідання 10 листопада секретар Ради Олексій Данілов заявив, що РНБО заслухає Національне антикорупційне бюро щодо ситуації у справі "Роттердам+" "завтра-післязавтра".
Нагадаємо, що у квітні 2016 року НКРЕКП розпочала застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни (ГРЦ) на електроенергію. Порядок визначав ціну вугілля за формулою «ціна в порту Роттердам (API2) плюс вартість доставки в Україну». Згодом САП та НАБУ у 2019 році повідомили про підозру низці осіб, зокрема, ексглаву НКРЕКП Дмитра Вовка та співробітників групи "ДТЕК", звинувачуючи у завданні збитків споживачам та державі. Провадження у цій справі неодноразово зупинялося, воно закривалося та поновлювалося шляхом скасування процесуального рішення про закриття.
ZN.UA писало, що за результатами попереднього розслідування НАБУ, впровадження формули «Роттердам +», завдало державі збитків на 39 млрд гривень.
Про те, чому не варто очікувати законних і неупереджених дій від прокурора, який веде справу «Роттердам +», навіть після кількох перемог звинувачення в судах читайте в матеріалах для ZN.UA юриста Сергія Жилича «Хроніки зливу «Роттердам+» та «За яку команду грає прокуратура?».