В МЗС України закликали утриматися від вільного тлумачення рішення "Венеціанки"

Поділитися
В МЗС України закликали утриматися від вільного тлумачення рішення МЗС пообіцяло інформувати зарубіжних партнерів про хід реалізації освітньої реформи
Київ також вимагає припинити спекуляції навколо українського закону про освіту.

Рішення Венеціанської комісії щодо українського закону про освіту дозволить перевести питання подальшої реалізації освітньої реформи з політичного в експертний русло, йдеться в заяві міністерства закордонних справ України.

"Опубліковані 11 грудня рекомендації, що містяться в офіційному висновку, допоможуть впроваджувати закон з урахуванням їх в інтересах українського мови як державної, а також з урахуванням важливості забезпечення розвитку мов національних меншин України для самоідентифікації і в місцях компактного проживання", - зазначили в українського зовнішньополітичному відомстві.

МЗС закликало утриматися від вільного тлумачення рекомендацій Венеціанської комісії, в тому числі не політизувати і не використовувати для спекуляцій та конфронтації реформу української освіти.

Реалізація освітньої реформи буде проходити в Україні прозоро, а іноземних партнерів будуть інформувати про всі кроки в цьому напрямку, додали в МЗС.

Як повідомлялося, Венеціанська комісія надала рекомендації щодо закону України "Про освіту".

Венеціанська комісія рекомендує, зокрема:

- повною мірою використовувати гнучкість, передбачену п. 4 ст. 7, при ухваленні імплементаційного законодавства для забезпечення значного рівня викладання офіційними мовами ЄС для відповідних меншин;

- внести зміни до перехідних положень закону "Про освіту", забезпечивши довший перехідний період для поступового здійснення реформи;

- звільнити приватні школи від нових мовних вимог у відповідності зі статтею 13 Рамкової конвенції.

Закон України "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте в інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі