В МЗС розповіли, чого Україна чекає від нової німецької коаліції

Поділитися
В МЗС розповіли, чого Україна чекає від нової німецької коаліції
Наша сторона намагатиметься відновити діалог щодо постачання військової допомоги. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що наша країна не чекає на кардинальну зміну відносин між Києвом та Берліном після початку співпраці з новим німецьким урядом під керівництвом Олафа Шольца. Під час останнього брифінгу він розповів про перспективи такого партнерства.

"Там (у коаліційній угоді - ред.) написано, що Німеччина підтримуватиме територіальну цілісність України. Там написано — і це дуже важливо, і ми дуже багато працювали з німецькими партнерами над цим — що у тексті коаліційної угоди підтвердилася підтримка європейських прагнень України", — розповів глава МЗС.

Кулеба позитивно відреагував на частину угоди, в якій є "дуже чіткі формулювання" щодо України та Росії. Поруч з цим міністр сподівається, що співпраця сторін щодо "Північного потоку-2" буде більш чіткою та принциповою. 

"Але ми розуміємо, що коаліційна угода — це завжди певний компроміс, і далі працюватимемо з німецькими партнерами, з новим урядом Німеччини по Північному потоку - 2", — запевнив він.

Кулеба також зазначив, що він буде радий співпрацювати з будь-яким головою МЗС Німеччини. 

"Якщо це буде Анналена Бербок, я з нею вже мав контакт, ми з нею спілкувалися ще у її статусі кандидатки на посаду канцлера до виборів", — заявив він.

МЗС також планує відновити діалог про можливе надання Україні військові допомоги від Німеччини. 

"Що стосується зброї, наша позиція залишається незмінною, ми не бачимо перешкод для постачання зброї та зміцнення обороноздатності України з будь-якої держави світу. Немає жодних правових, політичних чи моральних обмежень для цього. Будемо спілкуватися з новим німецьким урядом і про це", — наголосив Кулеба.

Нагадаємо, новий уряд Німеччини, який сформують на основі створеної напередодні коаліції німецьких соціал-демократів, "Зелених" та вільних демократів, задекларував кардинально інше ставлення до Росії та України у порівнянні  із заявою уряду Ангели Меркель після її переобрання у 2017 році. Уряд Олафа Шольца не тільки визнає природність прагнення України до вступу в Євросоюз, а й підтримує його.

Детальніше про те, чи є шанси у «світлофорної» коаліції, читайте у статті Світлани Гуцал Після Меркель: що відбувається у Німеччині”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі