У конкурсній комісії пояснили, чому директор ДБР не проходив люстрацію

Поділитися
У конкурсній комісії пояснили, чому директор ДБР не проходив люстрацію Люстраційну перевірку не проходили і деякі інші кандидати на пост директора ДБР © president.gov.ua
Труба вже два роки не прокурор.

Нещодавно обраний директор Державного бюро розслідувань Роман Труба не проходив люстраційну перевірку тому, що з квітня 2015 і до сьогоднішнього дня не працював у державних органах влади. Про це розповів член конкурсної комісії з формування ДБР Денис Монастирський, пише "Укрінформ".

"Оскільки Труба останні два роки не працював в органах прокуратури, тому перевірку він і не проходив. Натомість люстраційна перевірка має бути розпочата одночасно з його призначенням і вона може тривати достатньо довго, бо на сьогоднішній день частину її проводить Мін'юст, а частину - НАЗК", - пояснив він.

Також Монастирський додав, що люстраційну перевірку не проходили й деякі інші кандидати на посаду директора ДБР, зокрема, науковці Григорій Усатий та Володимир Трофименко, а також народний депутат Юрій Македон.

"Він не один - там цілий ряд людей, які не працювали на державній службі протягом останніх років і не проходили перевірку. Конкурсна комісія не уповноважена організовувати проведення перевірки, яка передбачена законом України "Про очищення влади". Цей обов'язок, згідно з законом, покладається на керівника органу, до повноважень якого належить звільнення з посади особи", - підсумував член комісії.

Нагадаємо, що Мін'юст ініціював люстраційну перевірку директора Державного бюро розслідувань Романа Труби.

Зазначимо, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Державне бюро розслідувань може бути сформоване і почати роботу протягом півроку.

Як відомо, 12 листопада 2015 року Верховна Рада прийняла закон про Державне бюро розслідувань.

16 листопада 2017 року конкурсна комісія директором ДБР обрала Романа Трубу, а його першим заступником - Ольгу Варченко. 22 листопада, президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань.

Зазначимо, що за інформацією DT.UA, саме секретар РНБО Олександр Турчинов погоджував із президентом Петром Порошенком кандидатуру Романа Труби у зв'язку із дискредитацією "кандидата від Банкової" Олексія Горащенкова.

Детальніше про результати відбору керівництва ДБР і його політичні наслідки читайте в матеріалі Олександра Леменова "ДБР: незалежному органу - залежне керівництво" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Зазначимо, що ДБР - це надпотужний правоохоронний орган, який налічуватиме в штаті до 1,5 тис. співробітників і покликаний розслідувати злочини посадових осіб найвищого рівня - екс-президентів, членів уряду, керівників відомств, а також правоохоронців і суддів, - крім тих правопорушень, які підслідні НАБУ. Також до бюро будуть належати військові злочини, які зараз розслідуються підлеглими Анатолія Матіоса.

Після створення бюро фактично отримає слідчі функції, які впродовж 20 років виконувала Генеральна прокуратура.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі