Кабінет міністрів України на засіданні у середу, 13 грудня, затвердив структуру Державного бюро розслідувань (ДБР). Згідно з ухваленим документом бюро складатиметься з Центрального апарату, семи територіальних управлінь, Академії та Науково-дослідного інституту, а гранична чисельність його працівників становитиме 1500 осіб.
Як зазначається в документі, який опублікувало видання "РБК-Україна", до складу Центрального апарату Бюро будуть входити 20 управлінь і відділів .Серед них управління організації досудових розслідувань, внутрішнього контролю, супроводження оперативними підрозділами досудових розслідувань, міжнародного співробітництва та зовнішніх комунікацій, правового забезпечення та інші.
Територіальні управління відповідно до закону України "Про Державне бюро розслідувань" будуть розташовані у Києві, Львові, Миколаєві, Хмельницькому, Мелітополі, Полтаві та Краматорську.
Документ прийнятий з можливістю доопрацювання впродовж трьох днів з урахуванням пропозицій усіх зацікавлених сторін.
Як повідомлялося раніше, 16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала директором ДБР Романа Трубу, а його першим заступником - Ольгу Варченко. 22 листопада, президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань.
Зазначимо, що за даними DT.UA, секретар РНБО Олександр Турчинов погоджував з президентом Петром Порошенком кандидатуру Романа Труби у зв'язку з дискредитацією "кандидата від Банкової" Олексія Горащенкова.
Нещодавно обраний директор Державного бюро розслідувань Роман Труба затвердив подання конкурсної комісії про призначення двох його заступників.
Детальніше про результати відбору керівництва ДБР та його політичні наслідки читайте у матеріалі Олександра Леменова "ДБР: незалежному органу - залежне керівництво" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".