"Україна ступила на невідому політичну територію" — західні ЗМІ про перемогу Зеленського

Поділитися
За Володимира Зеленського проголосували 73,16% виборців © The Newsroom
21 квітня відбувся другий тур виборів президента, на яких переміг Володимир Зеленський.

У неділю, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента. Центрвиборчком опрацював понад 95% електронних протоколів: за Володимира Зеленського проголосували 73,16% виборців, за Петра Порошенка - 24,5%. Перед другим туром виборів світові медіа неодноразово писали про те, що Зеленський - новачок в політиці і його обрання може стати навіть ризикованішим, ніж президентство Трампа в США. Тепер же західні ЗМІ задаються питанням, як новообраний президент має намір реалізовувати геополітичний курс, який він обіцяв країні, і яким чином він буде боротися з корупцією.

Політична наївність Зеленського може стати проблемою

Британська газета The Times вважає, що, незважаючи на спроби опонентів зобразити Володимира Зеленського проросійським політиком, Україна продовжить зближуватися із Заходом, прагнучи до міцних зв'язків з США, Великою Британією та іншими європейськими державами. Той факт, що Зеленський виступав в Росії, мав там ділові зв'язки і розмовляє російською краще, ніж українською, викликало припущення, що він може симпатизувати Кремлю. Проте, зазначає газета, жодних доказів будь-яких зв'язків обраного президента з Москвою представлено не було.

За словами українського політолога Володимира Фесенка, не зв'язки з Москвою, а політична наївність нового президента може стати проблемою.

"Він може потрапити у пастки, розставлені Путіним", - сказав Фесенко Times.

Від любові до імпічменту

Незважаючи на побоювання щодо легітимності голосування, день виборів пройшов гладко, і Зеленський впевнено переміг чинного главу держави Петра Порошенка. На обраного президента покладені великі сподівання. Зеленський будував свою кампанію на обіцянці неясних, але радикальних змін, і ця стратегія виявилася ефективною. Тепер Зеленському доведеться щосили намагатися виправдати надії виборців, пише журнал The Economist.

Незважаючи на впевнену перемогу, після вступу на посаду Зеленський зіткнеться з серйозними проблемами. Конкуруючі партії як і раніше контролюватимуть Верховну Раду. Зеленському потрібно буде перетворити свою політичну силу "Слуга народу", названу на честь його телешоу, в справжню політичну машину, якщо він розраховуває отримати контроль над парламентом на осінніх виборах. Крім того, у президента Росії Путіна є ще багато інструментів, за допомогою яких він зможе впливати на Зеленського. Угода України з МВФ передбачає подальше підвищення цін на газ для населення в цьому році - міра, яка є вкрай непопулярною. Розчарування від невтілених очікувань є темою другого сезону серіалу Зеленського, який називається "Від любові до імпічменту". Як сказав один з помічників Зеленського: "Ми знаємо, що може статися: ми все це вже написали".

Україна ступила на невідому політичну територію

Україна ступила на невідому політичну територію після того, як майже остаточні результати виборів підтвердили, що комік без політичного досвіду і без детальної політики остаточно поклав край статус-кво, здобувши перемогу на президентських виборах, пише агентство Reuters. Перемога Володимира Зеленського добре вписується в тенденцію зміни владних кіл особами, які виступають проти істеблішменту - цей процес спостерігається в Європі і за її межами. Зеленський пообіцяв закінчити війну в Донбасі і викорінити корупцію на тлі невдоволення через зростання цін і падіння рівня життя. Однак, він не розкрив своїх планів, як досягти цього всього. А інвестори хочуть гарантій, що він пожвавить реформи, необхідні для залучення капіталів, а також збереження і виконання програми МВФ.

"Оскільки існує повна невизначеність щодо економічної політики людини, яка стане президентом, ми просто не знаємо, що станеться. І це турбує фінансове співтовариство", - сказав інвестиційний банкір Dragon Capital Сергій Фурса.

Вірусні відео і жарти замість політики

Британське видання The Guardian не бачить нічого дивного в перемозі Зеленського: результати голосування цілком відповідають даним соціологічних опитувань. Передвиборна кампанія кандидата повністю розмила межі між реальним Зеленським та його персонажем на екрані, зазначає газета. І відсутність належної конкретики в передвиборних обіцянках не завадила йому перемогти. "Замість традиційної кампанії, Зеленський пропонував виборцю вірусні відеоролики, комедійні концерти і жарти". The Guardian підкреслює, що йому вдалося отримати вигоду від невдоволення виборців Петра Порошенка.

"Шоколадний магнат пообіцяв українцям, що вони будуть жити по-новому. Темпи змін для багатьох виявилися занадто повільними", - пише видання.

За хаотичною, але жвавою кампанією в Україні уважно спостерігали в сусідній Росії. У той час як російське державне телебачення висміювало голосування "схоже на цирк", багато росіян з заздрістю спостерігали за дискусією і по-справжньому конкурентною атмосферою. Недільна промова Зеленського містила послання, яке могло позначитися на Кремлі.

"Поки я ще офіційно не президент, я можу сказати як громадянин України, всім країнам пострадянського союзу: подивіться на нас - все можливо!".

Стрибок у невідомість

Французьке видання Le Monde вважає, що українці віддали перевагу стрибку в порожнечу, обравши абсолютно невідомого кандидата. "Досить легко зрозуміти, проти чого голосували українці - корупція, війна, бідність, пов'язані з епохою Порошенко. Те, за що проголосували виборці є менш очевидним через невизначеність кампанії Зеленського, яка проводилася переважно в соцмережах".

Газета підкреслила, що популізм кандидата має проєвропейський напрямок і прагне об'єднати Україну, а не внести розкол.

Читайте також: Меркель привітала Зеленського з перемогою на виборах і запросила до Берліна

Детальніше про президентської кампанії читайте в спецтемі DT.UA "Вибори-2019".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі