Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль вважає, що Україна втратила надто багато часу, не вирішуючи мовне питання, тож тепер без кризи не обійдеться, однак цей шлях пройшли чимало країн. Про це вона заявила в ефірі "5 каналу".
Вона також зазначила, що Україна не зможе задовольнити всі бажання угорських нацменшин щодо цього питання.
"Ми, на жаль, втратили дуже багато часу, коли ми не займалися цими питаннями протягом 25 років. Без кризи психологічної чи сприйняття вирішити це питання неможливо. Ми розуміємо чого ми хочемо досягти. Звичайно, що задовольнити повністю інтереси і позиції, які висловлюються угорською спільнотою, ми не можемо. В нас є інтереси з розбудови держави, і розбудова держави також залежить і від розвитку мови. Кожна держава будується на мові і культурі цієї мови. Це проходили всі країни, зокрема, Франція, яка свого часу заборонила використання будь-якої мови, окрім фрвнцузької", - висловила свою думку Зеркаль.
Крім того, заступник міністра переконує, що, якщо Україна продовжуватиме реформувати свою оборонну сферу, то блокувати рух України на шляху до НАТО Угорщині не вдасться.
"Знаєте, це ніяк не впливає на наше домашнє завдання. Якщо ми будемо виконувати своє домашнє завдання з реформування армії, реформування сектору безпеки, по іншим секторам, які передбачені щорічними планами в рамках співробітництва з НАТО, то ніяка Угорщина не зможе заблокувати цей рух", - заявила Зеркаль.
Раніше повідомлялося, що Угорщина заблокувала засідання комісії Україна-НАТО, яке повинно було відбутися 14 або 15 лютого під час зустрічі міністрів оборони всіх країн-членів Альянсу. Внаслідок чого міністр оборони Степан Полторак відмовився від поїздки у штаб-квартиру НАТО для участі в цьому засіданні.
У жовтні 2017 року голова МЗС Угорщини Петер Сійярто виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через український закон "Про освіту", який нібито порушує принципи цієї угоди.
Своєю чергою голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Київ допускає перегляд Угоди про асоціацію лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.
Детальніше про ультиматуми і мотиви шантажу України з боку Угорщини читайте у статті Володимира Кравченка "Будапешт показав Києву мову ультиматуму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".